Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Peş peşe sahile vurdular...

  DHA
  08.05.2017 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Sakarya'nın Karasu ilçesi sahiline geçen hafta batan Rus savaş gemisine ait olduğu tahmin edilen 1 sandık mühimmat vurdu. Önceki gün de Kaynarca ilçesi Başoğlu Karaboğaz sahilinde aynı gemiye ait olduğu tahmin edilen ve içinde mühimmat bulunan 2 sandık daha karaya vurmuştu.

  Dün Sakarya'nın Karasu ilçesinde, içinde mühimmat bulunan bir sandık kıyıya vurdu.  

  Alınan bilgiye göre, Karasu sahili Camitepe Mahallesi'nde balık tutan bir vatandaş, kıyıya bir sandığın vurduğunu gördü. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, sandığın içinde mühimmat olduğunu belirledi.  Sandık ve mühimmatların üzerinde Kiril alfabesi ile sayı ve yazıların olduğu tespit edildi.               

  Karadeniz'de 27 Nisan'da kaza yaptıktan sonra batan Rus askeri gemisine ait olduğu tahmin edilen sandığın, içindekilerle birlikte Kuzey Saha Deniz Komutanlığına teslim edileceği açıklandı.

  KAYNARCA'DA DA 2 SANDIK MÜHİMMAT BULUNMUŞTU

  Önceki gün de Kaynarca Karaboğaz sahilinde balık tutan vatandaşlar kıyıya mühimmat sandığı vurduğunu ihbar etmişti. Bunun üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri kıyıya vuran 2 adet sandıkta incelemede bulundu. Bir sandıkta 7 adet havan mühimmatı, diğer sandıkta ise 15 santimetre uzunluğunda 10 santim çapında iki adet silindirik mühimmat kutusu olduğu belirlenen cisimler bulundu. Üzerlerinde Kiril alfabesi ile yazılan yazıların bulunduğu kutular cumhuriyet savcısının talimatı üzerine bomba uzmanları tarafından incelenmek üzere karakola götürüldü. Kıyıya vuran mühimmatların geçen hafta İstanbul Kilyos açıklarında kuru yük gemisiyle çarpışarak batan Rus donanmasına ait Liman adlı istihbarat gemisine ait olduğu tahmin edildi.

  Bu arada Karasu ilçesinde belediye dün Sakarya Nehri ağzında veya açık denizde yabancı cisim görülmesi durumunda jandarmaya bildirilmesi yönünde anonslar yaptı.

  Peş peşe sahile vurdular...
  Peş peşe sahile vurdular...
  Peş peşe sahile vurdular...

  Peş peşe sahile vurdular...

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler: gemi , sahil , kıyı
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı