Ege Haberleri

EGE

  Kıyı Tasarım fuarda sergilenecek

  İZMİR, (DHA)
  06.08.2012 - 16:43 | Son Güncelleme: 06.08.2012 - 17:01

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi “Kıyı Tasarım Projesi” bu yıl 31 Ağustos'ta kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonel Fuarı'nda (İEF) tanıtılacak.


  Büyükşehir Belediyesi “Kıyı Tasarım Projesi”nin 81. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda tanıtılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, İzenerji Tasarım Müdürü Aslı Şentürk ve Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu ile İZFAŞ Genel Müdürü V. Mehmet Şakir Örs biraraya geldi. İZFAŞ'ta düzenlenen toplantıda konuşan projenin koordinatörlerinden Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu, İzmir kıyı tasarım projesinin dünyada bu ölçekte az yapılan ve Türkiye, İzmir için çok önemli bir proje olduğunu vurguladı.
  İZFAŞ Genel Müdürü V. Mehmet Şakir Örs de 81. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yılki ana teması “Hayatın Her Alanında Tasarım”dan yola çıkarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tasarım projelerini fuar katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşturmak istediklerini söyledi. Örs
  “İzmir bir tasarım kentidir. Tasarım yeniliktir, değişimdir, yaratıcılıktır. Bütün bu özellikler İzmir ile bütünleşmektedir. İzmir'in bütün güzelliklerinin ve özelliklerinin yanı sıra tasarımcı yanını da ortaya çıkarmayı ve İzmirlilerle buluşturmayı planlıyoruz. Bu bağlamda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentin yeniden tasarlanması projeleri İzmirli hemşehrilerimizle paylaşılacak. Her yıl olduğu gibi fuar içinde yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi fuar sokağında proje sunumları ve söyleşiler gerçekleşecek. İzmirlilerin tasarım projesi ile ilgili görüş ve düşünceleri alınacak” dedi.
  Fuar katılımcılarına çağrıda bulunan Örs, 81'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'na katılacak kurum ve kuruluşlardan tasarım konusunda sunumlar, stantlar ve sergiler yapmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.
  Her yıl farklı bir tema çerçevesinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yılki ana teması “
  Yaşamın Her Alanında Tasarım”olacak. Son yıllarda önemi artan ‘tasarım’ konusu her yönüyle İEF'de ele alınacak.

  Yıllara göre İzmir Enternasyonal Fuarı temaları
  2001 yılında ihtisas sektörü uygulaması ile başlayan çalışma 2003 yılında gerçekleştirilmedi. 2004 yılında konsept adıyla uygulandı, 2005'ten itibaren ise tema uygulamasına geçildi ve bugüne kadar devam ettirildi.
  70. İEF ihtisas sektörü: “Ev Aksesuarları ve Gereçleri Sektörü”
  71. İEF ihtisas sektörü: “Gıda”
  72. İEF ihtisas sektörü: ??? 2003'de gerçekleştirilmemiş, özel bir sektörün ana ihtisas sektörü olarak vurgulanmaması kararı alınmıştır.
  73. İEF konsepti: “Uzay Teknolojileri ve Robotlar”
  74. İEF ana tema: “Değişim ve Gelişim”
  75. İEF iki ana tema: “Organik Ürünler” ve “Alternatif Enerji”
  76. İEF ana tema: “Sağlık - Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Yeni Yollar ve Herkes İçin Sağlık”
  77. İEF ana teması: “Küresel Isınma ve İklim Değişiklikleri”
  78. İEF ana teması: “İletişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon”
  79. İEF ana teması : “Enerji”
  80. İEF ana teması: “Çevre ve Çevre Teknolojileri”
  81. İEF ana teması: “Yaşamın Her Alanında Tasarı
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı