İSTANBUL HABERLERİ

Kıyı Emniyeti'nden açıklama: Rus istihbarat gemisi battı, 78 personel tahliye edildi

DHA
27.04.2017 - 15:07Son Güncelleme :
Kıyı Emniyetinden açıklama: Rus istihbarat gemisi battı, 78 personel tahliye edildi
DHA

İSTANBUL,(DHA) KIYI Emniyeti Genel Müdürlüğü'nce Karadeniz'deki gemi kazasıylla ilgili yapılan açıklamada, Liman isimli Rus askeri gemisinin battığı, 78 personelinin ise tahliye edildiği bildirildi. 

Açıklama şöyle:

"27.04.2017 tarihinde “LİMAN” isimli Rus bayraklı askeri gemi ile TOGO bayraklı “YOUZARSIF H” adlı geminin çatıştığı bilgisi alınmıştır.Derhal, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen, Kurtarma 3 römorkörümüz ile KIYEM 3, KIYI EMNİYETİ 8 ve KIYI EMNİYETİ 6 hızlı tahlisiye botlarımız olay mahalline sevk edilmiştir.

LİMAN isimli Rus askeri gemisinde bulunan 78 personelden 37’si KIYI EMNİYETİ 8, 26’sı KIYEM 3 ve 15’i  YOUZARSIF H gemisi tarafından alınmış olup, tüm personel tahliye edilmiştir.

14.48 itibariyle “LİMAN” isimli Rus askeri gemisinin battığı rapor edilmiştir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kıyı Emniyeti'nden açıklama: Rus istihbarat gemisi battı, 78 personel tahliye edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kıyı Emniyeti'nden açıklama: Rus istihbarat gemisi battı, 78 personel tahliye edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı