« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kıyafet devrimi

‘‘Maçta bere ile oynama şansımız yok’’ diyerek futbolcularına bere giydirmeyen Lorant, idman maçlarında da şort ve forma ile oynama zorunluluğu getirdi ve eşofmanı yasakladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BERE KONUSU

Antalya'daki ilk iki gününde disiplinli tavırlarıyla dikkat çeken Fenerbahçe'nin yeni çalıştırıcısı Werner Lorant, sarı lacivertli takıma idman maçlarında dahi kıyafet zorunluluğu getirdi. Önceki günkü çalışma sonrası yöneticilerle bir görüşme yapan Alman hoca, ‘‘Bere’’ konusuna açıklık getirerek, ‘‘Maçta bereyle oynama şansımız yok. O yüzden çıkarttırdım’’ dedi.

ÖNCE CİDDİYET

Lorant, yöneticilere, ‘‘Artık idman maçlarına da ciddi şekilde hazırlanacağız. Futbolcular maçta hangi kıyafetleri giyiyorlarsa, idman maçlarına da aynı kıyafetle çıkacaklar. Eşofmanla antrenman maçına çıkmak yasak’’ dedi. Antalya kampındaki ilk 2 günü de değerlendiren Lorant, Oğuz Çetin'e de övgüler yağdırdı.

OĞUZ HARİKA

Takımın kampa iyi bir çalışma ortamı geçirerek geldiğine dikkat çeken Lorant, ‘‘Oğuz ile birlikte mükemmel bir ikili oluşturacağız. Takımın çalışma programını mükemmel hazırlamış. Futbolcularımı yeni yeni tanımaya başladım. Ancak, iyi bir kadromuz var. İkinci yarıda başarılı olacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Denizli horozu

SARI lacivertlilerin kamp yaptığı Arcadia Oteli'nin simgesi olan Denizli horozu, susturulmaya çalışılıyor. Sabahın erken saatlerinde ötmeye başlayan horoz, tüm futbolcuları ve teknik kadroyu uykusundan edince, yan yana odalarda kalan yardımcı antrenörler Oğuz Çetin ve Nurettin Yıldız, otel yönetimine bu horozun susturulması için ricada bulundular.

Odalar değişti

WERNER Lorant'ın özellikle basın-yayın organlarında yansıtılan disiplini ve sert mizacından çekinen sarı-lacivertli futbolcuların, Alman teknik adam daha kampa katılmadan düzene girmeye başladığı ortaya çıktı. Daha önce tek başlarına ayrı odalarda kalan bazı oyuncuların, Lorant Antalya‘ya gelmeden bir gece önce, eşleşerek odalarda ikişer kişi kalmaya başladılar.

Yönetim geliyor

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, yönetimdeki arkadaşlarıyla bugün Belek kampına geliyor. Yıldırım, Mahmut Uslu, Sadettin Saran, Nihat Özdemir, Nihat Özbağı, Hamdi Akın, Mithat Yenigün ile birlikte akşam oynanacak Sturm Graz maçını izleyecek. Yöneticilerin büyük bir bölümünün Cuma günkü Göteborg maçını da seyredeceği öğrenildi.

S.Graz ile oynuyor

F.BAHÇE Antalya kampındaki ilk hazırlık maçını bugün yapacak. Sarı lacivertliler Uluslararası Efes Cup 2002'deki ilk maçında Avusturya temsilcisi Sturm Graz ile karşı karşıya gelecek. TRT'den naklen yayınlanacak olan karşılaşma saat 19.30'da başlayacak. Sarı lacivertli takım ikinci maçında İsveç'in Göteborg takımıyla oynayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz