Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kıvrıkoğlu bayramda da denetledi

  Hürriyet Haber
  22 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ocak 1999 - 00:01

  Bayram tatilini Uludağ'da geçiren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Bursa'da askeri tesislerde denetlemelerde bulundu.

  Kıvrıkoğlu, önce Çekirge semtinde onarımı süren Bursa Askeri Hastanesi'ni gezdi. Onarım çalışmalarının tamamlanmasından sonra 300 yatak kapasitesiyle, Askeri Fizik Tedavi Hidroklimatoloji ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmet verecek hastanedeki çalışmaları yerinde gören Orgeneral Kıvrıkoğlu, inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı İç Tedarik Daire Başkanlığı'nı ziyaret eden ve askeri birliği denetleyen Orgeneral Kıvrıkoğlu'na, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuri Güneş tarafından İç Tedarik Daire Başkanlığı'nca yürütülen hizmetler hakkında bilgi verildi.

  Bursa'dan sonra Mudanya İlçesi'ne giden ve Garnizon Komutanlığı Gazinosu'nda bir süre dinlenen Orgeneral Kıvrıkoğlu, daha sonra tarihi Mudanya Mütareke Evi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında anı defterini de imzalayan Orgeneral Kıvrıkoğlu, ‘‘Yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı bu tarihi binayı ziyaret etmek benim için büyük bir gurur olmuş ve heyecan vermiştir. Bu başarıyı sağlayan büyük devlet adamı İsmet İnönü'yü saygıyla anıyorum’’ diye yazdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı