ADANA HABERLERİ

Kıvanç: “Belirsizlik Süreci 1 Kasım’da Sona Ermeli, Gelişime Odaklanılmalı”

IHA
02.09.2015 - 17:18Son Güncelleme :

ADASO BAŞKANI ZEKİ KIVANÇ, "BELİRSİZLİK SÜRECİ 1 KASIMDA SONA ERMELİ" DEDİ.

IHA

Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, ülke olarak iki yıldır siyasi tansiyonu yüksek bir dönemin yaşandığını belirterek, belirsizlik sürecinin 1 Kasım’da yapılacak seçimde sona ermesi ve ekonomik önceliklere odaklanılması gerektiğini söyledi.
Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu’nun başkanlığında yapılan Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, 7 Haziran seçimi sonrası ortaya çıkan belirsizliğin ardından hiç temenni edilmeyen bir sürecin içerisinde kalındığını belirterek, ekonomik anlamda önemli sorunlarla karşılaşıldığını, uzun uğraşlar ve fedakarlıklar sonucu belirli bir noktaya gelen barış sürecinin büyük bir yara aldığını vurguladı. Belirsizlik sürecinden en büyük zararı sanayicilerin üstlenmek durumunda kaldığını belirten Kıvanç, artan döviz kuru ve daralan iç pazarın tüm sanayi üreticilerini oldukça olumsuz şekilde etkilediğini ifade etti.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ülke olarak iki yıldır siyasi tansiyonu yüksek bir dönemin yaşandığını,1 Kasım’da yeniden seçime gidileceğini belirterek, “Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, seçim sonrasında kurulacak hükümetin sanayiye dayalı büyümeyi önceliğine alacak bir programı uygulamaya koymasını diliyorum” dedi.
Ülkemizde yaşanan olumsuzluklara paralel olarak global anlamda da ciddi sorunlar yaşandığına dikkati çeken Kıvanç, içeride ve dışarıda yaşanan belirsizlik ortamının bir süre daha devam edeceğini düşünerek son derece dikkatli hareket edilmesi, karar alırken bir yerine iki kez düşünülmesi gerektiğini kaydetti.
Kıvanç, Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırım tarihinin yaklaşması ve son dönemde Çin’in sürpriz hamlesiyle gelişen kur savaşlarının dikkatli şekilde takip edilmesi, Türkiye’nin bu zor dönemi avantaja dönüştürecek politikalar geliştirmesi gerektiğini, söyledi.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Türkiye’nin içinde bulunduğu büyüme sarmalından kurtulması için yüksek teknolojili, yüksek katma değerli ürünlere yönelmesi ve ar-ge yatırımlarını arttırması gerektiğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kıvanç: “Belirsizlik Süreci 1 Kasım’da Sona Ermeli, Gelişime Odaklanılmalı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kıvanç: “Belirsizlik Süreci 1 Kasım’da Sona Ermeli, Gelişime Odaklanılmalı” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı