Ege Haberleri

EGE

  KİTVAK Konukevi hizmete açıldı

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  08.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 08.10.2011 - 01:31

  İzmir’de, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nca (KİTVAK) Ege Üniversitesi Kampusü’nde hayata geçirilen ‘Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ törenle açıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.

  Yıldırım, kendisine aynısından üç tane daha yapılmasının teklif edildiğini, tereddütsüz kabul ettiğini söyledi.

  Bakan Yıldırım, “Kabul ettim ve bu konuda üzerime sorumluluk aldım. Hemen konuklar arasından biri, ‘Ben bu hayır işinde varım’ dedi ve 100 bin TL ile katkı koyacağını söyledi. Benim babam da bu zalım hastalıktan vefat etti. 1999-2000 arasında bu hastalığın tedavisindeki zorlukları şahsen yaşayan biriyim. Böyle bir tesisin hastane tedavi yerlerinden daha da önemli olduğuna inanıyorum. Onun için KİTVAK’a, her tuğlası, harcı, malası için emeği olanlara, İzmirliler adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

  KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, büyük heyecan duyduklarını belirtti, “Takdir edilmek, layık görülmek verilen çabanın koşulsuz gayretlerin bir teşekkürü olarak bizleri onurlandırdı” diye konuştu.
  KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Suat Çağlayan, “Kışın merdiven altlarında, yazın bahçede çocuklarını bekleyen anne-babaların ne kadar uyuyacaklarını bilmiyorum ama güzel bir yer oldu. Bundan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne, Atatürk Hastanesi’ne, Karşıyaka’ya da lazım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı