ANTALYA HABERLERİ

'Kitap Sevgisi'ni anlattılar

DHA
28.03.2016 - 15:44Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlediği 'Kitap Sevgisi' konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Doğan Hızlan Kütüphanesi, 52'nci Kütüphaneler Haftası'nı bir dizi etkinlikle kutluyor. Yenimahalle Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kütüphaneler Haftası açılış töreninde, Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen 'Kitap Sevgisi' konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Resim dalında birinci Eray Hasanoğlu, ikinci Nagomed Tagiron Artur üçüncü ise Gülsüm Erdal oldu. Kompozisyon dalında ise birinciliği Merve Ünsal, ikinciliği Fatma Aktaş, üçüncülüğü Damla Özgür elde etti. Öğrencilere ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik verdi.

GELECEĞİNİZİ KİTAPLAR BELİRLER

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, geleceği belirlemek için bilgiye sahip olmanın önemli olduğuna değindi. Çelik, "İnsanlar kitaplardan faydalanarak kendi geleceğine şekil verir. Kitap okumanın çok büyük önemi vardır. Bu konuda öğretmenlere ve ailelere çok önemli görev düşüyor. Yazar Cemil Meriç'in 'Aydınlanmak ve aydınlatmak için kitap okuyun' sözünü örnek vermek istiyorum. Kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlarda kazanmak en büyük yatırımınız olacaktır" diye konuştu.

Ödül töreni sonrası Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik veliler ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin yapmış olduğu resimlerden oluşan sergiyi gezdi.

TİYATRO GÖSTERİSİ

Kütüphane Haftası etkinliklerinin ikinci gününde Antalya Şehir Tiyatrosu'nun (AŞT) 'Sır' adlı çocuk oyununu öğrenciler için sahneleyecek. 30-31 Mart tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında 7-14 yaş gruplarına Doğan Hızlan Kütüphanesi'nde oryantasyon programı düzenlenecek.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA ÖDÜL

Etkinliklerin son günü 1 Nisan Cuma günü saat 10.30'da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı'na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk Korosu konser verecek. Konser sonrası, 2015 yılı boyunca kütüphaneden en çok kitap okuyan üyelere ödül takdim edilecek.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Kitap Sevgisi'ni anlattılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Kitap Sevgisi'ni anlattılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı