GeriKitap Sanat Ünlü koleksiyoncuların son alımları Cİ’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü koleksiyoncuların son alımları Cİ’da

Ünlü koleksiyoncuların son alımları Cİ’da
Sergide Suzan Sabancı Dinçer'in son satın aldığı eserler de yer alacak.

20-23 Eylül tarihleri arasında 13’üncüsü düzenlenecek Contemporary İstanbul’un bu yılki önemli projelerinden biri, Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin son dönemde satın aldıkları işleri bir araya getirecek ‘Recent Acquisitions I’ sergisi olacak.

Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini bir araya getiren bölgenin en önemli uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul (Cİ), 13’üncü yılında ‘Recent Acquisitions I’ sergisiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. Sergi, Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin son dönemde satın aldıkları sanat eserlerinden oluşacak. ‘Recent Acquisitions I’ sergisi, fuar ziyaretçilerine önemli sanatçıların yapıtlarını bir arada izleme fırsatını sunarken, Türkiye’deki koleksiyonerlerin eğilimlerini de ortaya koyacak.
20-23 Eylül tarihleri arasında Akbank’ın ana sponsorluğunda düzenlenecek Contemporary İstanbul’un bu yılki en önemli projelerinden olan ‘Recent Acquisitions I’ sergisinin küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman üstlenecek. 25 koleksiyonerden toplanacak 60’a yakın çağdaş sanat eserinden oluşacak sergi, ‘son alımları’ bir araya getireceği için genç koleksiyoner adaylarının yanı sıra, Contemporary İstanbul’u ziyaret eden ve fuara katılan galeri yöneticilerine de esin verecek.

KİTABA DÖNÜŞECEK
‘Recent Acquisitions I’ sergisi, fuar sonrasında, Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇİV) tarafından kitap haline getirilecek. Türkiye’deki çağdaş sanatın ve koleksiyonerlerin son dönemdeki ilgi alanlarını, kişisel estetik anlayışlarını, izledikleri hareket ve eğilimleri ortaya koyacak kitap, yurtdışında da satılarak uluslararası bir bilgi kaynağı olarak okurlara sunulacak.
‘Recent Acquisitions I’ sergisinde ülkenin önemli koleksiyonerlerinden Leyla Alaton, Lucien Arkas, Mehmet Ali Bakanay, Rezzan Benardete, Selman Bilal, Yunus Büyükkuşoğlu, Banu-Hakan Çarmıklı, Suzan Sabancı Dinçer, Saruhan Doğan, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Sevda-Can Elgiz, Sarp Evliyagil, Özlem-Naim Gençoğlu, Asuman-Hüsnü Güreli, İrem-Sina Kınay, Hatic-Ferit Meriçten, Ömer Özyürek, Leyla Pekin, Ali Selçuk, Erol Tabanca, Örge-Şahin Tulga, Agah Uğur, Ayşe Umur, Şebnem-Mahmut Ünlü ve Tony Ventura’nın edindiği eserler sergilenecek.

Contemporary İstanbul’un 2016 yılında Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri ilk kez bir araya getirdiği ‘Collectors’ Stories’ sergisi, fuarın en çok ilgi gören bölümü olmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle