GeriKitap Sanat Tangonun efsane orkestrası İstanbul'a geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tangonun efsane orkestrası İstanbul'a geliyor

Tangonun efsane orkestrası İstanbul'a geliyor

Tango müziğinin yaşayan en iyi icracılarından kabul edilen ve yaşları 72 ile 84 arasında değişen 8 müzisyenden kurulu Arjantinli orkestra Los Reyes del Tango (Tangonun Kralları), 7 Mart Perşembe saat 21.00'de Fulya'daki Süleyman Seba Kültür Merkezi'nde sahneye çıkacak.

 

Dünyaca ünlü Arjantinli orkestra Los Reyes del Tango (Tango’nun Kralları) tek konserlik özel gösteriyle İstanbul’da. Efsanevi tango müzisyenleriyle dans performanslarının buluşacağı etkinlik, 7 Mart Perşembe saat 21.00'de Fulya'daki Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Tango müziğinin yaşayan en iyi icracılarından kabul edilen Los Reyes del Tango, Arjantin topraklarından doğan bu eşsiz müziğin en ünlü temsilcileri arasında gösteriliyor. Yaşları 72 ile 84 arasında değişen sekiz müzisyenden oluşan orkestra, Arjantin’in ve tango müziğin efsanesi Juan D’Arienzo’nun eşsiz stilini takip ediyor.

İtalya, İspanya, Portekiz, Avustralya, İsviçre, Ekvator, Kolombiya gibi ülkelerde başarılı performanslar sergileyerek ayakta alkışlanan Los Reyes del Tango, 1999 yılından bu yana, dünyanın en ünlü tango müzik festivali olan Uluslararası Arjantin Tango Kongresi’nde (Buenos Aires) sahne alıyor.

Efsane orkestraya 7 Mart'taki İstanbul konserinde 2018 Dünya Tango Dans Şampiyonları Dmitry Vasin & Sagdiana Hamzina ile 2010 TDSF Tango Dans Şampiyonu Eşref Tekinalp & Vanessa Gauch’un da aralarında olduğu 6 çift eşlik edecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle