GeriKitap Sanat Rengin gör dediği!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rengin gör dediği!

Rengin gör dediği!

Boşnak asıllı sanatçı Yasemen Latife Ayvaz’ın kişisel sergisi 'Rengin Gör Dediği' açıldı.

Sanatsal üretimlerini İstanbul’a olan hayranlığıyla pekiştirerek lirik soyutlamalar olarak ortaya çıkaran Yasemen Latife Ayvaz, bazen soyut lekesellik içinde bir manzarayı ya da şehir görüntüsünü, bazen de kent, insan, yaşam üçgeninde renklerin, dokuların ve katmanların, kültürel, etnik ve toplumu var eden değerlerle harmanlanmasını ele alıyor. Ayvaz’ın 14 Nisan'da Galeri FE'de açılan kişisel sergisi 'Rengin Gör Dediği', 28 Nisan'a kadar ziyarete açık olacak. 
Ayvaz sergiyi şu sözlerle anlatıyor: "Eserlerimi yaparken içten gelen anlık tepkilerle özgür , rahat ve sınırsız olarak yapıyorum. Onun için deneyselliği ön planda tutuyorum. Böylelikle spontane gelişen dokular ve şekiller meydana geliyor. Eserlerimden tek bir anlam değil birçok anlam çıkmaktadır. Eserlerimde kullandığım katmanlarla derinlik hissi vererek duygu ve sezgileri anlatıyorum..."
Çalışmalarına 10 yıldır Ressam-Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Seyit Mehmet Buçukoğlu ile devam eden sanatçı, çeşitli karma sergilerde de izleyenle buluştu. Ulusal ve Uluslar arası önemli koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, üretimlerini kendi atölyesinde devam ettiriyor.

Rengin gör dediği


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle