GeriKitap Sanat Red Bull Music Festival İstanbul sanatçıları belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Red Bull Music Festival İstanbul sanatçıları belli oldu

Red Bull Music Festival İstanbul sanatçıları belli oldu
Kode9

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Red Bull Music Festival İstanbul’un 5 konsept gecesinde 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında sahne alacak sanatçılar açıklandı.

Red Bull Music Festival İstanbul’da 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında, Ata Kak’tan Ceza’ya, Linn da Quebreda’dan Laurel Halo’ya birçok sanatçı yer alıyor.

Festivalde yer alan beş konsept gecenin ilki olan 'Alpha Beat Night' 3 Ekim Perşembe akşamı Feriye’de gerçekleşecek. Bu gecede dans müziği ve rap’i kendi meşrebinde harmanlayan Ganalı müzisyen Ata Kak’ın yanı sıra Ammar 808 ve Undomondo müzikseverlere modern Afrika ezgileriyle dolu bir gece yaşatacak.

4 Ekim Cuma akşamı Deniz Müzesi’nde yapılacak olan 'Aposynthesis Night'ta Ambient, noise ve synth müziğini şekillendiren Demdike Stare sahneyi Warp ve Skam için hazırladığı kapak tasarımlarıyla bilinen Michael England ile paylaşacak. Ayrıca; Christelle Gualdi’nin solo projesi Stellar OM Source, Berlin’in minimal müzik anlayışıyla üreten Lucrecia Dalt ve geçen sene Türkiye’den Red Bull Music Academy için seçilen üç isimden biri olan Akkor da yine Deniz Müzesi’ndeki synthesizer odaklı gecede sahnede olacak.

5 Ekim Cumartesi akşamı İstanbul-Berlin arası bir hip hop köprüsü kurmayı amaçlayan 'Kan Kardeşler Gecesi'nde; Türkçe rap’in kilometre taşlarından Ceza, hem Cartel hem de sonrasında yaptığı üretimlerle müzikseverlerin beğenisini kazanan Kabus Kerim ile Almanya'da yaşayan ‘flow’ üstadı Türk MC Defkhan ve ana akım bariyerleri trap ile yıkan Khontkar gibi isimler hip hop severleri coşturacak. Hip hop dünyasının genç ve yetenekli isimlerinden Baneva, Berklee mezunu, şarkıcı, söz yazarı ve DJ Lil Zey ve 15 yılı aşkın süredir İstanbul hip hop sahnesinin aranan ismi olan DJ Big Poppa’nın da yer aldığı gecede sürpriz isimler de konuk olarak sahnede olacak.

11 Ekim Cuma akşamı Moda Sahnesi’nde 'Ballroom Night'ta; Brezilya LGBTİ topluluğunun en üretken isimlerinden Linn da Quebrada ve Amsterdam çıkışlı DJ ve prodüktörlerden Lyzza gibi isimler geceyi renklendirecek. Voguing kültürünün isimlerinden Willi Ninja’nın önderliğindeki dansçıların oluşturduğu House of Ninja ise katılımcılarla danslarıyla birlikte olacak. DJ Kübra Uzun’un vokal performansına tanık olunacak gecede ayrıca; Cake Mosque ve benzersiz bir 'lipsync' şovu sunacak olan Dudakların Cengi de sahnede olacak. Gecenin sonunda Berk Çakmakçı uzun zamandır sürdürdüğü elektronik müzik projesi Age Reform ile kapanışı yapacak.

Festivalin son konsept gecesi olan 'Futurave Night' ise 12 Ekim Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’da iki ayrı sahneye ev sahipliği yapacak. Rave kültürünün gelecekte nasıl şekilleneceği fikrinden yola çıkan ve dijital sanatın en iddialı örneklerinin de yer alacağı gecede; Berlin çıkışlı müzisyen Laurel Halo, Londra bass müzik sahnelerinden Kode9, Berghain’daki setleriyle öne çıkan Function sahnede olacak. Overmono ve Konx-om-Pax’ın canlı performanslarıyla olacağı gecede Afrodeutsche, Shanti Celeste, Dasha Rush, Y.Unan, Fluctuosa ve Golem de rave tutkunlarıyla buluşacak.

Festivale ev sahipliği yapacak olan Red Bull House of Music ise Akaretler 37-39 adresi ise 15 gün boyunca radyo programları, söyleşiler, atölyeler ve karma bir fotoğraf sergisine yer verecek.
Ayrıca Red Bull Music Festival İstanbul için özel olarak tasarlanan Red Bull kutularında yer alan QR kodlarını okutan ya da www.redbull.com/rbmfistanbul adresine girenler de katılmak istedikleri gecelerin biletlerini yüzde 25 indirimle alma şansını yakalayacak.

Red Bull Music Festival İstanbul’un biletleri Biletix’te satışta. Detaylı bilgi için: www.redbull.com/istanbul

Red Bull Music Festival İstanbul sanatçıları belli oldu

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle