GeriKitap Sanat Pink Martini'den Türkiye turnesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pink Martini'den Türkiye turnesi

Pink Martini'den Türkiye turnesi

Kendilerini ‘Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirip modern bir formda sunan müzik arkeologları’ şeklinde tarif eden Pink Martini, 14-21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’deki müzikseverlerle buluşacak. 

Her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, dünya turnesi kapsamında Pasion Turca organizasyonu ile 14-21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’deki hayranları ile buluşacak. En son yayınladıkları stüdyo albümleri ‘Je Dis Oui’de, unutulmaz eserlerle yepyeni şarkıları yorumlayan grup, albümde ‘Aşkım Bahardı’ şarkısına da yer vermişti. Kendilerini ‘Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirerek modern bir formda sunan müzik arkeologları’ olarak tarif eden topluluğun şarkıları, ‘The West Wing’den ‘Desperate Houseviwes’a kadar birçok dizi ve filmde de yer buldu.
Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar pek çok türden şarkıları seslendiren topluluk, China Forbes’un vokali ve zengin repertuvarları ile müzikseverlerle buluşacak.

Program şu şekilde:
14 Mayıs BURSA – Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
16 Mayıs İSTANBUL – Volkswagen Arena
17 Mayıs İZMİR - İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
18 Mayıs ADANA - Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu
20 Mayıs ANKARA – Congresium Ankara
21 Mayıs KONYA - Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum

Yorumları Göster
Yorumları Gizle