GeriKitap Sanat Operaya akort uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Operaya akort uyarısı

Operaya akort uyarısı

Sayıştay, bünyesinde bulunan 20 piyano için kurumun akortçuları yerine, 39 bin 563 TL karşılığında özel bir şirketten akort bakımı için hizmet satın alan İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Müdürlüğü’nü uyardı.

İDOB Müdürlüğü bünyesinde bulunan 20 piyano için kurumun akortçuları yerine, tüm piyanolar için yılda iki defa, 6 piyano için ise her hafta olmak üzere ayda dörder defa özel bir şirkete akort bakımı için hizmet satın alındı ve toplam 39 bin 563 TL ödeme yapıldı. Kamu kaynağının elde edilmesinde ve kullanılmasında görevli ve yetkili olanların, kaynakların etkili ve verimli kullanılmasından sorumlu oldukları hatırlatıldı.

AKORTÇUMUZ EMEKLİ OLDU

Müdürlük ise Sayıştay’ın uyarısına şu yanıtı verdi: “Müdürlüğümüz Akortçusu Levent Conker, 20 Şubat 2017 tarihinde emekli olmuştur. Hizmet alınan firma piyanoların sözleşme kapsamında sadece rutin bakımları ile yetinmemiş, malzeme ve onarım ihtiyacı nedeniyle kullanılamaz durumdaki piyanoları aktif hale getirmiştir. Böylece bu aletlerin bir köşede çürümesinin önüne geçilerek müdürlüğün maddi anlamda kâra geçtiği açıktır. Emekli olan personelin yıllık maaşının 65 bin 147 TL olduğu görüldüğünde, müdürlüğümüzün kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılmasında isabetli bir karar verdiği anlaşılacaktır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle