GeriKitap Sanat Operadan önce pop kariyer
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Operadan önce pop kariyer

Operadan önce pop kariyer

Devlet Opera ve Balesi’nin yeni genel müdürü tenor Murat Karahan’ın Şahin Özer Müzik’ten ‘Yemin Etmiştik Hani’ adlı bir pop albümü çıkardığı ortaya çıktı. Karahan’ın bu albümünden ‘Şeytan Görsün Yüzünü’ adlı şarkısının klibi dikkatleri çekti.

Operadan önce pop kariyerKÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un Devlet Opera ve Balesi’nin başına getirdiği 41 yaşındaki tenor Karahan’ın pop albümü 1998’de çıktı. Karahan 21 yaşında, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'nde öğrenciyken yaptığı albümden ‘Şeytan Görsün Yüzünü’ adlı şarkıya klip çekti.

Bolşoy Tiyatrosu’ndan Londra’da The Royal Opera House’a kadar önemli sahnelere çıkan Karahan’ın, YouTube’da da yer alan klibinde giydiği beyaz takım elbise, siyah tişörtü ve dansı dikkat çekiyor.

Operadan önce pop kariyerLANSMAN SEZGİN’DEN

Karahan’ın albümünün lansmanını da dönemin Milli Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olan dayısı İsmet Sezgin yapıyor. Hürriyet’in de 25 Ocak 1998’de “Popçu Yeğene Sağlam Destek” başlığıyla yer verdiği haberde, Sezgin’in Karahan ile birlikte evinde basın toplantısı düzenlediği görüldü.

Haberde, Karahan’ın spor kıyafetini beğenmeyen Sezgin, takım elbise giymesini istedi. Sezgin, siyah bir takım elbise giyen Karahan’a, bu kez de kravat takmadığı için kızdı. Sezgin, kendi elleriyle seçtiği kravatı yeğenine verdi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (13.02.2018-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle