GeriKitap Sanat Mimarlar Odası’nda Kent Filmleri Festivali
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Mimarlar Odası’nda Kent Filmleri Festivali

Mimarlar Odası’nda Kent Filmleri Festivali

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nde yarışma finalistleri belli oldu. Finale kalan filmler, 12-17 Ekim tarihleri arasında seyirciyle buluşacak, ödül alan filmler 19 Ekim’deki ödül töreninde açıklanacak.

12. Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’ne 90 ülkeden 1036 film başvurdu. Ön elemeyi geçen 97 film arasından belgesel kategoride 37 film, animasyon kategorisinde ise 4 film finale kaldı. Yarışmada finale kalan filmler, 12-17 Ekim tarihleri arasında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’ne bağlı çeşitli merkezlerde seyirciyle buluşacak. Festivalin kökleşmesinde büyük çaba harcayan ve geçen yıl hayata veda eden Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi eski başkanı Sami Yılmaztürk’ün anısına düzenlenen festivalde ödül kazanan filmler, 19 Ekim’deki törende açıklanacak. Ulusal kategoride bir filme Sami Yılmaztürk Özel Ödülü verilmek.
12. Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nin programına http://www.mimarist.org/xiii-istanbul-international-architecture-and-urban-films-festival-screening-movie-calendar/ adresinden, 7 Ekim’de başlayacak 15. Mimarlık ve Kent Şenliği’nin programına ise http://www.mimarist.org/mimarlik-ve-kent-senligi-xv-programi-yayimlandi/ adresinden ulaşılabilir.

12. Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nde finale kalan filmler şöyle:
BELGESEL
Redemption Square - John Moody - A.B.D.
Cracks – Dimitra Kofti - Almanya
The Watson’s Hotel –Ragunath V, Nathaniel Knop, Peter Rippl - Almanya
Istmo –Estefanía Santiago - Arjantin
Testa – Karl-Heinz Klopf - Avusturya
60 Elephants: Episodes of a Theory – Sasha Pirker, Michael Klein - Avusturya
Sabaudia - Lotte Schreiber – Avusturya
MAU – Theo Willems - Çin
Draw Me a Raft – Catherine Ricoul - Fransa
August in the City – Yasemin Akıncı, Delphine Ménoret - Fransa
All by Marseille – Eva Stotz - Fransa
The Motherland – Shibu Prusty - Hindistan
Those Stars in the Sky –Deba Ranjan - Hindistan
Territory of the Beings –Mirte van Duppen - Hollanda
M’Hamid Oasis Morocco – Monika Koeck - İngiltere
Sunlight – Jim Stephenson - İngiltere
Instruments in the Architecture: Building The Pianodrome –Austen McCowan, Will Hewitt - İngiltere
The Jury’s Cut – Xavi Campreciós, Pep Martín - İspanya
Amphisculpture – Luca Cococcetta , Marco Zaccarelli - İtalya
Alis Ubbo – Paulo Abreu - Portekiz
Göçün 8 Şiiri –Kurtuluş Özgen - Türkiye
Dönüşüm –Erhun Altun - Türkiye
Asfaltın Altında Dereler Var! –Yasin Semiz - Türkiye
Ev - Felat Erkozan - Türkiye
Metruk Vaha – Mehmet Köprü - Türkiye
Anafartalar – Galip Kürkçü - Türkiye
Kördüğüm – Selim Uyar - Türkiye
Büyük Karaosmanoğlu – Selin Tokar - Türkiye
95 cm: Mega Kentin Mini Yurttaşları –Ayşe Adanalı - Türkiye
Zingal Son Kuşak – İzzet Arslan - Türkiye
Germiyan’ın Renkleri – Aziz Alaca - Türkiye
Mavi Otel – Hasan Basri Özdemir, Emre Karadaş - Türkiye
Kimsesiz Evler – Servet Sözdemir - Türkiye
Kadınlar Ülkesi – Şirin Bahar Demirel - Türkiye
Imaginary City –Kristina Borhes, Mzm Projects - Ukrayna
My Cosmos - Natasha Tzeliuba, Yuliia Appen - Ukrayna
The Great Fire of Salonica: Birth of a City –Gregory Vardarinos - Yunanistan

ANİMASYON
The Juggler – Iuri Moreno - Brezilya
Stapelgek – Melroy Smid - Hollanda
Iam Twisq – Red Wong, Ray Mok - Hong Kong
In Passing – Esther Cheung - Kanada

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle