GeriKitap Sanat Mardin’de ziyaretçi rekoru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mardin’de ziyaretçi rekoru

Mardin’de ziyaretçi rekoru

Murat Germen’in ‘Fotoğrafın Türlü Halleri – Murat Germen: Kesit Retrospektif’ isimli sergisini şimdiye kadar 30 bin kişi ziyaret etti.

Çağdaş fotoğraf sanatçısı Murat Germen’in ‘Fotoğrafın Türlü Halleri – Murat Germen: Kesit Retrospektif’ isimli sergisini şimdiye kadar 30 bin kişi ziyaret etti. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nde 10 Eylül’de kapılarını açan sergi, aşırı kentleşmenin etkileri, yerel kültürlerin belgesel sürdürülebilirliği, insanın doğada neden olduğu tahribat gibi temalara odaklanıyor. Sergide, sanatçının son dönem üretimlerinin yanı sıra, farklı serilerinden örneklerle birlikte, hem spontane hem de kontrollü efektler kullanılarak ortaya koyduğu ilk dönem yapıtlarından oluşan 52 eseri yer alıyor.
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer, “Çok sayıda tarihi ve kültürel varlığıyla çekim merkezi olan Mardin, birkaç yıl öncesinin görkemli kültür sanat ortamına hızla kavuşuyor. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, gerek Mardinlilerin, gerekse yerli ve yabancı turistlerin her zaman değişmez ziyaret noktası olmuştu. Gösterilen ilginin daha da artmış olması bizim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu

Mimari bakış açısını ve teknolojinin sunduğu imkanları fotoğraf sanatıyla birleştiren ve dijital araçların kullanıldığı ‘Fotoğrafın Türlü Halleri – Murat Germen: Kesit Retrospektif’, 31 Mart 2019 tarihine kadar Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde görülebilecek.
Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Pazartesi günleri hariç, 08.30 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için; www.sakipsabancimardinkentmuzesi.org

Yorumları Göster
Yorumları Gizle