GeriKitap Sanat Kahramanın yolculuğu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahramanın yolculuğu

Kahramanın yolculuğu
Zekiye Olgaçay

Zekiye Olgaçay’ın kaleme aldığı ‘Ruhsal Rönesans’, ‘uyanıştan ustalığa’ giden yolu aydınlatan bir rehber. Yaşadığınızın ötesinde bir dünya olduğunu düşünüyorsanız, yepyeni bir ‘ben’ olmak ve dünyayı cennete çevirmek istiyorsanız yolunuza ışık tutacak.

Kendini tutsak mı hissediyorsun? Yaşadığımız dünyanın ötesinde başka gerçekler olduğunu mu hissediyorsun ya da bir türlü hayata uyumlanmayı beceremiyor musun? Tüm hayat rutinin sana tutsaklık gibi mi geliyor? Dayatılan gündelik öğretilerden sıkışıp kaldığını, hareket edemediğini mi düşünüyorsun? Her yeni güne “Başka bir yolu olmalı” diye mi uyanıyorsun? Yola hazırsın! Yol çok uzun, meşakkatli ve tuzaklarla dolu. Kapsamlı bir rehbere ihtiyacın var. Yoluna ışık tutacak, yorulduğun ya da yıldığın zaman sana güç verecek, tuzaklar konusunda seni uyaracak bir rehbere.

İşte o rehber ‘Ruhsal Rönesans’... Babasının büyükelçi olması nedeniyle çocukluğunu Brezilya, Mısır, Kuveyt, Çekoslovakya, İngiltere gibi dünyanın birçok farklı ülkesinde geçiren, uzun süre birçok farklı şirkette yöneticilik pozisyonlarında çalışan ve kalbinin sesini dinleyerek 2000 yılında dönüşüm yolculuğuna çıkan Zekiye Olgaçay’ın hazırladığı bir rehber. Kişisel gelişim alanında dünyanın değişik yerlerinden çeşitli eğitmenlerin Türkiye’deki organizasyonlarını gerçekleştiren, bu süreçte dünyanın önde gelen eğitmenleri ile birebir çalışma fırsatı bulan, birçok eğitim alan ve seminerlere katılan; halen dönüşümsel yaşam koçu, regresyon terapisti ve şamanik çalışmalarına devam eden Olgaçay bu rehberde hem kendi yolculuğunu anlatıyor hem de senin yoluna ışık tutuyor.

‘Kişisel gelişim’ hakkında koçluktan meditasyon tekniklerine, şamanik şifalandırma yöntemlerinden regresyon terapisine kadar merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulacağınız ‘Ruhsal Rönesans’, ‘uyanıştan ustalığa’ giden yolu aydınlatan bir rehber. Kitap yola çıkman gerektiğini nasıl fark edeceğini anlatarak başlıyor. Sonra yolla ilgili bilgiler veriyor. Hazırlıklarını yaptıktan sonra tuzaklar konusunda seni uzun uzun uyarıyor. Kendini nasıl tanıyacağını, karanlık taraflarını keşfedip nasıl dönüştüreceğini, ışığa nasıl ulaşacağını anlatıyor. Kendini tutsak hissettiğin süregiden hayatından kurtulman, en yüksek potansiyeline ulaşman ve dönüşümünü tamamlaman için yapman gerekenleri tek tek açıklıyor.

Olgaçay tüm anlattıklarını verdiği egzersizler ve meditasyon yöntemleriyle destekliyor. Yani yola çıkar çıkmaz sadece teorik olarak değil pratik olarak da rehberlik sunuyor. Her bölümün sonunda yeni adıma geçmeden önce yapman gereken egzersizler var. Meditasyonlar da cabası. Örneğin sezgilerini tanıma egzersizi yapabilir, içindeki çocuğa meditasyonla ulaşabilirsin. Yaşadığın mekânı bir başka meditasyonla temizleyebilir, yapacağın egzersizle korkularını yenebilirsin. İnanmıyor musun? Olgaçay bunu da düşünmüş. Kendi danışanlarından örnekler vererek dönüşümün nasıl gerçekleştiğini, gölgelerinden nasıl kurtulacağını anlatmış.

Dolayısıyla ‘Ruhsal Rönesans’, “başka bir dünya mümkün” ve o dünyada bugünün kötülüklerinden arınmış, sevgi dolu bir dünya fikrinde olanlar için başucu kitabı çünkü cehennemin burası olduğunu düşünüp rotayı ‘cennet’e çevirenlere yol gösteriyor, yoldaşlık yapıyor. “Dünyayı cennete çevirebiliriz” diyor Olgaçay. Seni de onunla birlikte bu yolculuğa davet ediyor. Unutma, bu ‘kahramanın yolculuğu’... Başardığında bambaşka bir sen olacaksın. Ve yeni ‘sen’i çok seveceksin!

RUHSAL RÖNESANS UYANIŞTAN USTALIĞA Kahramanın yolculuğu
Zekiye Olgaçay
Doğan Novus, 2018
488 sayfa, 35 TL.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle