GeriKitap Sanat İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adayları açıklandı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adayları açıklandı

İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adayları açıklandı

2018 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adayları açıklandı. ‘Sarayın Gözdesi’ isimli film toplam 13 adaylık kazanarak dikkatleri üzerine çekti.

2018 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nin adayları açıklandı. Adaylar arasından en iddialısı, 13 adaylık kazanan Yorgos Lanthimos yönetmenliğindeki ‘Sarayın Gözdesi’ filmi oldu. Sundance Film Festivali’nde prömiyer yapan soygun filmi ‘American Animals’, 11; Joaquin Phoeni’nin başrolde yer aldığı ‘Hiçbir Zaman Burada Değildin’ ise 8 adaylık elde etti.

2018 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nin adayları şu şekilde:

En İyi İngiliz Bağımsız Filmi
American Animals
Canavar
Disobedience
Sarayın Gözdesi
Hiçbir Zaman Burada Değildin

En İyi Yönetmen
Andrew Haigh (Lean on Pete)
Yorgos Lanthimos (Sarayın Gözdes)
Bart Layton (American Animals)
Michael Pearce (canavar)
Lynne Ramsay (Hiçbir Zaman Burada Değildin)

En İyi Senaryo
Deborah Davis, Tony Mcnamara (Sarayın Gözdesi)
Bart Layton (American Animals)
Sebastian Lelio, rebecca lenkıewıcz (Disobedience)
Michael Pearce (Canavar)
Lynne Ramsay (Hiçbir Zaman Burada Değildin)

En İyi Kadın Oyuncu
Gemma Arterton (The Escape)
Jessie Buckley (Canavar)
Olivia Colman (Sarayın Gözdesi)
Maxine Peake (Funny Cow)
Rachel Weisz (Disobedience)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Nina Arianda (Stan & Ollie)
Rachel Mcadams (disobedience)
Emma Stone (Sarayın Gözdesi)
Rachel Weisz (sarayın gözdesi)
Molly Wright (Apostasy)

En İyi Erkek Oyuncu
Joe Cole (Şafaktan Önce)
Steve Coogan (Stan & Ollie)
Rupert Everett (the happy prince)
Joaquin Phoenix (Hiçbir Zaman Burada Değildin)
Charlie Plummer (Lean on Pete)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Steve Buscemi (lean on pete)
Barry Keoghan (American Animals)
Alessandro Nivola (Disobedience)
Evan Peters (American Animals)
Dominic West (Colette)

En Fazla Gelecek Vaat Eden Oyuncu
Jessie Buckley (Canavar)
Michaela Coel (Been So Long)
Liv Hill (Jellyfish)
Marcus Rutherford (Obey)
Molly Wright (Apostasy)

Douglas Hickox Ödülü (En İyi İlk Film)
Richard Billingham (Ray & Liz)
Daniel Kokotajlo (Apostasy)
Matt Palmer (Calibre)
Michael Pearce (Canavar)
Leanne Welham (Pili)

En İyi İlk Senaryo
Karen Gillan (The Party’s Just Beginning)
Daniel Kokotajlo (Apostasy)
Bart Layton (American Animals)
Matt Palmer (Calibre)
Michael Pearce (Canavar)

En İyi Çıkış Yapan Yapımcı
Kristian Brodie (Canavar)
Jacqui Davies (Ray & Liz)
Anna Griffin (Calibre)
Marcie Maclellan (Apostasy)
Faye Ward (Stan & Ollie)

Keşif Ödülü
The Dig
Irene’s Ghost
A Moment In The Reeds
Super November
Voyageuse

En İyi Belgesel
Being Frank: The Chris Sievey Story
Evelyn
Island
Nae Pasaran
Under The Wire

En İyi İngiliz Kısa Filmi
The Big Day
Bitter Sea
The Field
To Know Him

En İyi Uluslararası Bağımsız Film
Capharnaüm
Soğuk Savaş
The Rider
Roma
Arakçılar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle