GeriKitap Sanat İlham veren Cumhuriyet kahramanları Avustralya'da!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlham veren Cumhuriyet kahramanları Avustralya'da!

İlham veren Cumhuriyet kahramanları Avustralya'da!
Özlem Özdemir

Gazeteci Özlem Özdemir’in ‘İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları - Öncü Kadınlar’ adlı çalışması Avustralya’daki şehir kütüphanelerinin koleksiyonuna girdi.

KRT TV’de ‘İyi ki Varsınız’ adlı programı hazırlayıp sunan gazeteci Özlem Özdemir’in Cumhuriyet’e yön veren kahramanların hayat hikâyelerini aktardığı, ‘Öncü Kadınlar’ ve ‘Öncü Erkekler’ olmak üzere iki ciltten oluşan ‘İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları’ serisinin ilki olan ‘Öncü Kadınlar’ Avustralya’daki kütüphanelerde yerini aldı.             
Türkiye’de pek çok kaynaktan yapılan araştırmalar sonucunda, Avustralya’da yaşayan Türk topluluğu için kütüphanelere girecek eserleri belirleyen CAVAL adlı kuruluş, Özdemir’in ‘İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları - Öncü Kadınlar’ kitabının gençlere rol model olabileceğini vurgularken, Cumhuriyet tarihini anlamak isteyenler için de önemli bir kaynak olduğunu belirtti.
Kitap Avustralya’nın farklı şehirlerindeki Blacktown, Bayside/Rockdale, Brimbank, Hume/Broadmeadows ve Moreland kütüphanelerinin yanı sıra Avustralya Ulusal Kütüphanesi arşivinde yerini aldı. 

İlham veren Cumhuriyet kahramanları Avustralyada
 
İlham veren Cumhuriyet kahramanları AvustralyadaYorumları Göster
Yorumları Gizle