GeriKitap Sanat Fotoğrafın türlü halleri Mardin’de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fotoğrafın türlü halleri Mardin’de

Fotoğrafın türlü halleri Mardin’de

FOTOĞRAF sanatçısı Murat Germen'in aralarında aşırı kentleşmenin etkileri, yerel kültürlerin belgesel sürdürülebilirliği, insanın doğada neden olduğu tahribat temalı eserlerinin de yer aldığı ‘Fotoğrafın Türlü Halleri’ sergisi Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi Dilek Sabancı Sanat Galerisi’nde dün düzenlenen törenle açıldı.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı açılışta yaptığı konuşmada, "Sanatın farklı dallarına eserleriyle katkıda bulunan isimleri Mardin’de buluşturduk. Bugün de yedinci sergimiz olan analog ve dijitalden beslenen Murat Germen, mimari bakış açısını ve teknolojinin sunduğu imkânları fotoğraf sanatıyla birleştiriyor" dedi.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Nazan Ölçer ise sanatçı Germen'in, fotoğraf tarihçileri ve çağdaş fotoğraf uzmanlarıyla Artuklu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mardin Valiliği Gençlik Merkezi, Mardin Belediyesi Fotoğraf Kulübü ve Mardin Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğiyle seminer ve atölye çalışmalarının düzenleyeceğini söyledi. 52 eserin yer aldığı sergi 31 Mart 2019'a kadar açık kalacak. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle