GeriKitap Sanat Dünya Tiyatro Günü’nde ENKA Sahnesi’nden aşk şarkıları yükseldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya Tiyatro Günü’nde ENKA Sahnesi’nden aşk şarkıları yükseldi

 Dünya Tiyatro Günü’nde ENKA Sahnesi’nden aşk şarkıları yükseldi

ENKA Kültür Sanat, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'ne özel düzenlediği sahnelerden aşk şarkıları etkinliğini bu yıl beşinci kez seyircisiyle buluşturdu. Sahnelerin sevilen aşk şarkılarının hep bir ağızdan söylendiği gecede, Çiğdem Erken ve orkestrasına çok sayıda ünlü sanatçı eşlik etti.

ENKA Kültür Sanat 27 Mart Dünya Tiyatro Gününe özel, Çiğdem Erken ve orkestrasının yanı sıra çok sayıda tiyatrocunun eşlik ettiği özel bir gece düzenledi. Bu yıl beşinci kez tiyatroseverleri bir araya getiren sahnelerden Aşk Şarkıları etkinliğinde Fırat Tanış, Celil Nalçakan, Devrim Yakut, Gonca Vuslateri, Asu Maro, Doğan Duru, Salih Bademci, Tolga Tekin, Nuri Harun Ateş ve Birce Akalay sahne aldı.

Tiyatro, sinema ve müzikal sahnelerinin en sevilen şarklarının seslendirildiği gece, her yıl olduğu gibi Çiğdem Erken’in Yüksek Sanat performansıyla başladı. Erken, gece boyunca 'Dünyayı Durduran Şarkı' ve 'Başıma Gelenler' şarkılarını da seslendirdi. Sevilen oyuncu Fırat Tanış, 'Takvim' ve 'Ey Özgürlük', Birce Akalay, 'Tanrım' ve 'Fly Me To The Moon' ve Devrim Yakut, 'Aynalar' ile 'Adem Olan Anlar' şarkılarıyla dinleyicileri mest etti.

Sahnelerden Aşk Şarkıları etkinliğinin artık klasikleşen 'Bir Sanatkar Asla Ayı Değildir' şarkısını ise Celil Nalçakan ve Çiğdem Erken birlikte yorumladı. Gece Gonca Vuslateri’nin 'Gonca 'Deli' ve 'Anlatamıyorum', Asu Maro’nun 'Sarmaş Dolaş', Doğan Duru’nun 'Nefes Bile Almadan' ve 'Mavi Liman' şarkıları ile devam etti. Etkinlikte Salih Bademci, 'Mack The Knife' ve 'Love And Marriage', Tolga Tekin 'Mertlik Belası' ve 'Hey Jude', Nuri Harun Ateş ise 'Spente Le Stelle' şarkılarıyla seyirciden büyük alkış aldı.

Tiyatro ve müziğin ruhunun bir kez daha buluştuğu gece, tüm sanatçılarla birlikte seyircilerin hep bir ağızdan söylediği 'Lüks Hayat' performansıyla sona erdi.

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, 16 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için adreslerini buradan takip edebilirsiniz. 

facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle