GeriKitap Sanat Deniz, güneş ve caz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deniz, güneş ve caz

Deniz, güneş ve caz

Bu yıl ilk gerçekleştirilen Akra Caz festivali 2-12 Mayıs tarihleri arasında modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronikle harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısındaydı.

Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulan açık hava sahnesinde Akdeniz’in ve Beydağlar’ın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşen festival yoğun ilgi gördü. Bu yıl ilk gerçekleştirilen, Akra Hotels ve Kadir Dursun işbirliğiyle düzenlenen Akra Caz festivali 2-12 Mayıs tarihleri arasında dünyaca tanınmış isimleri ağırlayarak, modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıktı.
Festival süresince binlerce sanatsever Akra Hotels’de bir araya getirdi. Altı muhteşem konserle seyirci karşısına çıkan festivalde Yasmin Levy&Akra Jazz Band, Fransız Electro Deluxe, Cesaria Évora solistleri ve orkestrası, 'İlk Şarkılar' ve 'Güz Şarkıları' albümleri ile Fazıl Say, Elif Çağlar Quartet/Ediz Hafızoğlu 'Nazdrave & Friends' ve Fransız melodilerinin ruhu 'Danny Brillant' sahne aldı. Festival müzikal şölenin yanı sıra moderatörlüğünü Yekta Kopan'ın üstlendiği 'Akra Jazz Talks' söyleşilerine de ev sahipliği yaptı.  

Deniz, güneş ve caz


YASMIN LEVY: AKDENİZ'İN KIYISINDA KONSER VERMEK HARİKAYDI 
Açılış konserinde Türkiye’ye her geldiğinde kendini evinde hissettiğini söyleyen Yasmin Levy, “Akdeniz’in kıyısında böyle bir yerde, ilk kez böyle bir konser veriyorum. Benim için gerçekten çok heyecan verici bir deneyimdi. Ve bu gecede farklı bir enerji vardı. Hayatımın en önemli gecelerinden birini yaşadım. Seyirci çok sıcaktı" diye konuştu.

BRILLANT DANSLARIYLA COŞTURDU
Kapanış konserinde Antalya’da ilk kez bulunduğunu ve şehirden çok keyif aldığını söyleyen Dany Brillant ise ”Siz Akdenizlisiniz, romantik insanlarsınız. Burada harika bir ortam var. Bu gece şarkılarımı seveceğinizi umuyorum. Şarkılarıma sizde eşlik edin” dedi.
Akra Hotels’in bahçesinde gerçekleşen konserde Brillant enerjisi ve danslarıyla seyirciye unutulmaz bir gece yaşattı. Brillant gecenin sonuna doğru sahneye izleyicileri davet ederek kalabalık bir grupla dans edince, konserde renkli ve eğlenceli görüntüler ortaya çıktı. Gecede ayrıca Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden gitarist Neşet Ruacan ve Akra Jazz Band sahne aldı.

 

Akra Caz Festivali

Yorumları Göster
Yorumları Gizle