GeriKitap Sanat Çocuk merakına ilaç gibi kitap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuk merakına ilaç gibi kitap

Çocuk merakına ilaç gibi kitap

İş Bankası her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 milyon kitabı karnesiyle gelen çocuklara dağıtacak. ‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ adlı kitap çocukların merak ettiği soruların cevaplarını içeriyor.

TÜRKİYE İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyası bu yıl 11’inci kez gerçekleştiriliyor. Kampanya kapsamında 1 milyon öğrenciye hediye edilecek kitap, ‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ oldu. Kampanyanın 11’inci yılında dağıtılacak kitaplarla birlikte çocuklara 11 yılda 13 milyon kitap hediye edilmiş olacak.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ve eleştirmen-yazar Doğan Hızlan kitabın tanıtımını yaptı. ‘Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı’, Cumhur Öztürk tarafından hazırlandı. Bali, basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl 94’üncü yaşını kutlayacak olan bankanın, tarihi boyunca asli işi olan bankacılık ve üretici kesimlere finansal destek faaliyetlerinin yanı sıra, ülkenin toplumsal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak için sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü söyledi. Bali, ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyasının eğitim alanındaki sosyal sorumluluğun güzel örneklerinden biri olduğunu ifade ederek, “Kampanya ile çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, kitap sevgisini aşılamayı, merak uyandırmayı, hayal güçlerini geliştirmeyi ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız, ‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ kitabıyla bilim ve hızla gelişen teknolojinin yanı sıra doğanın korunması ve sürdürülebilir bir gelecek yaratılmasının önemi hakkında bilgiler öğrenirken eğlenecek, aynı zamanda daha fazlasını okumak için heyecanlanacaklar. 8 Haziran Cuma günü karnelerini alan çocuklarımızı kitaplarını vermek üzere şubelerimize bekliyoruz” dedi.

MERAKLA OKUDUM
Kampanya kapsamında şimdiye kadar olduğu gibi bu yıl da İş Bankası’nın yurtdışı teşkilatının olduğu ülkelerdeki şubeler aracılığıyla da kitap dağıtılacağını belirten Bali, ayrıca yatılı bölge okulları, Sevgi Evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklara kitap hediye edileceğini söyledi. Bali, görme engelli çocuklar için de Braille alfabesiyle bastırılan kitapların okullara dağıtılacağını vurguladı.

“Ben çok merakla okudum” diyerek kitabı anlatan Doğan Hızlan, “İnsan, merak duygusu ve sormakla gelişir. Çocuklar, bu eğlenceli kitabı okurken doğa bilimi konusunda bilgiler öğrenecek. ‘Robotlar Hapşırabilir mi? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ gibi basit, yalın bir anlayışla yazılmış kitaplar, bilime meraklı insanların öğrenmesi açısından önemli. Çocukların merak ettiği birçok sorunun yanıtı bu kitapta var. Küçük yaşta bu gibi kitapları okuyan çocuklar, ‘Ben neler yaratırım, şu bilimsel alanda nasıl çalışırım’ diye düşünecekler” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle