GeriKitap Sanat Cazın ustaları İzmir'de buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cazın ustaları İzmir'de buluşuyor

Cazın ustaları İzmir'de buluşuyor

İzmir'de, 2-20 Mart'ta 26. Avrupa Caz Festivali düzenlenecek. Festivalde dokuz konser verilecek.

İzmir'de, 2 Mart-20 Mart arası 26. Avrupa Caz Festivali düzenlenecek. 26. Avrupa Caz Festivali'nde dokuz konser verilecek
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfından yapılan açıklamaya göre, caz festivali, 2 Mart Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki (AASSM) sergi açılışı ve Ferit Odman konseriyle başlayacak. Festivalde 9 konser, birer jam session, seminer ve film gösterisinin yanı sıra atölyeler yer alacak.
Festivalin ilk konserinde Türkiye'de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman, 'Autumn in New York' ve 'Nommo' albümlerindeki quartet aranjmanlarına yer verecek. Ferit Odman, Engin Recepoğulları (saksafon), Ercüment Orkut (piyano) ve Kağan Yıldız (kontrbas) 2 Mart saat 20.00'de AASSM konser salonunda müzikseverlerle buluşacak.
Saksafon sanatçısı Gianni Oddi ve piyanist Alessandro Bonanno'dan oluşan Jazz Virtuoso Duo, aynı merkezde 4 Mart'ta sahne alacak.
7 Mart Perşembe günkü konserde ise Irina Sarbu, arkadaşları Puiu Pascu (piyano), Ciprian Parghel (kontrbas) ve Tudor Parghel (davul) 15 yıllık ortak deneyimlerini dinleyenlerine sunacak.
Festival biletleri yarın satışa sunulacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle