GeriKitap Sanat Bir terör eyleminin ardından...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir terör eyleminin ardından...

Bir terör eyleminin ardından...

National Book Award finalisti olan, aynı zamanda New York Times Book Review tarafından ‘2016’nın En İyi 10 Kitabı’ arasında gösterilen, Karan Mahajan imzalı ‘Küçük Bombalar Cemiyeti’ bir terör eyleminin zamana dalga dalga yayılan etkilerini ele alıyor.

Delhi’de okul çağındaki iki erkek kardeş, Tuşar ve Nakul Khurana, arkadaşları Mansur Ahmet’le birlikte televizyonlarını tamirden almaya gittiklerinde, bir felaket meydana gelir. Bir bomba, dünyada başıboş halde infilak eden şu ‘küçük’ bombalardan biri, Delhi pazarını darmadağın eder ve iki kardeş oracıkta ölür. Mansur ise kurtulur ama bombanın fiziksel ve psikolojik yükünü ömür boyu taşıyacaktır; tıpkı kendi ailesi ve Khuranalar gibi... Bir müddet sonra yolu gizemli ve karizmatik Eyüp’le kesişir ve bu gözü pek genç aktivistin davasına olan bağlılığının ve inançlarının değişmeye ne denli meyilli olduğunu zamanla keşfeder. Ardından, Khuranaların ve Ahmetlerin hikâyesine, memleketinin bağımsızlığı için insan yaşamını hiçe sayan Keşmirli bombacı Şoki’nin sürükleyici öyküsü de karışır.
Granta’nın Amerika’nın En İyi Genç Romancıları arasında gösterdiği Karan Mahajan Türkçede Kafka Kitap tarafından yayımlanan ‘Küçük Bombalar Cemiyeti’nde terörizmin mağdurlar ve failler üzerindeki etkisini kıvrak zekâsıyla anlatırken, kendi kuşağının en kışkırtıcı ve dinamik romancılardan biri olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bir terör eyleminin ardından...Yorumları Göster
Yorumları Gizle