GeriKitap Sanat Artweeks@Akaretler’de sanat dolu iki hafta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Artweeks@Akaretler’de sanat dolu iki hafta

Artweeks@Akaretler’de sanat dolu iki hafta

Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonuyla gerçekleşecek Artweeks@Akaretler, 17-30 Eylül tarihleri arasında yerli ve yabancı çok sayıda sanatçının eserlerini iki hafta boyunca Akaretler 37, 39, 45 ve 55 numarada ağırlayacak.

Koleksiyonerliğin paylaşarak büyüyeceğine inanan, beraber hareket etmek ve sanatsal birikimlerini paylaşmak amacıyla bir araya gelen Clubfinearts, usta sanatçı Ekrem Yalçındağ ile Artweeks@Akaretler’de olacak. Sanatçının ‘Duality&Infinitiy’ adını verdiği sergisi 37 ve 39 numarada ziyaretçilerin izlenimlerine sunulacak.

Vogue Türkiye ve GQ Türkiye’nin basın sponsorluğunda gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’de binalar içinde birbirini desteklemeyi hedefleyen MERKUR Galeri; Suat Akdemir, Arzu Akgün, Bahar Oganer, Ozan Oganer, Mustafa Yüce, Zeynep Çilek, Şevket Sönmez, Abdülkadir Öztürk ve Nilay Özenbay’ı; artSümer ise Gözde İlkin, Erdal Duman, Yasemin Özcan, Serkan Demir ve Onur Gülfidan’ı 37-39 numaranın üçüncü katında sanatseverlerle buluşturacak. Aria Art Gallery ise Beatrice Gallori ve Angelo Brescianini ile sergide yer alacak.

Aynı zamanda 37-39 no’lu binalarda yer alan Vogue Gallery’de, Vogue Türkiye Moda Fotoğrafları Sergisi, GQ Lounge’da ise Emre Yusufi’nin eserleri sanatseverlerle buluşacak.

Öner Kocabeyoğlu’nun sanat koleksiyonundan Derya Yücel küratörlüğünde, ‘Hüzünlü ve Huzursuz’ başlığıyla bir araya getirilen seçki de Artweeks@Akaretler’de yer alacak. ‘Hüzünlü ve Huzursuz’; Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat öyküsüne yaratıcı mirasını bırakmış ve bu mirasa dahil olarak üretimlerini sürdürmeye devam eden farklı kuşakların yapıtlarına yansıyan ‘melankoli’nin izini 17 Eylül –15 Ekim tarihleri arasında 55 numarada sürecek.

Fotoğraf sanatçısı Ziya Tacir, son dönem çalışmalarını içeren sergisiyle 45 numarada etkinlik kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

Yeni sanat sezonunda farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla yer almayı hedefleyen Artweeks@Akaretler; sanatçı ve koleksiyoner buluşmalarına, sanat sohbetlerine, sergi turlarına, müzik ve eğlenceye W Otel’de ev sahipliği yapacak.

ARTWEEKS@AKARETLER PROGRAM:

19 Eylül Çarşamba
14:00 -16:00 Mert Fırat ile Art Map ve Sanat İnisiyatifleri

20 Eylül Perşembe
15:30 - 16:30 Kurumsal Mekanlarda Sanat ve Mimari İşbirliği
Konuşmacılar: Sahir Erozan (Maça Kızı Hotel), Çigdem Eren (mimar)
18:30-19:30 Agah Uğur ile Sohbet

21 Eylül Cuma
18:00 Ekrem Yalçındağ Sergi Açılışı

22 Eylül Cumartesi
16:00 - 17:00 Ekrem Yalçındağ ve Dorethea Strauss Konuşması

24 Eylül Pazar
Emre Yusufi - GQ Lounge

24 Eylül Pazartesi
18:00 - 19:00 Oskar Fuchs ile Fotoğraf Koleksiyonerliği (Leica Türkiye ve Ara Güler Müzesi Yönetim Kurulu Üyesi)

25 Eylül Salı
18:00 - 19:00 Koleksiyonerler Konuşuyor
Asli Sümer (ArtSümer), Leyla Pekin ve Ari Mesulam

26 Eylül Çarşamba
17:00 - 18:00 Gökçen Buğra ile Ekrem Yalçındağ Sergi Konuşması
18:30 - 19:30 Öner Kocabeyoğlu ile Koleksiyonu ve Sergisi Üzerine

28 Eylül Cuma
18:00 - 19:00 İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu ile Koleksiyonerlik Üzerine

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle