GeriKitap Sanat Arşiv nasıl hayatta kalır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arşiv nasıl hayatta kalır?

Arşiv nasıl hayatta kalır?
Bonaventure Soh Bejeng Ndikung

Postkolonyal teoriye güncel sanat projeleriyle yaptığı katkıyla tanınan küratör Bonaventure Soh Bejeng Ndikung, ‘Arşivden Sonra?’nın konuğu olarak İstanbul’da...

‘Arşivden Sonra?’nın yeni konuşmacısı postkolonyal teoriye güncel sanat projeleriyle yaptığı katkıyla tanınan küratör Bonaventure Soh Bejeng Ndikung olacak. Ndikung 13 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek konuşmasında, SAVVY Contemporary’nin ‘Kolonyal Komşular’ projesi ile halen üzerinde çalışmakta olduğu sokağın arşivi ve bedensel arşiv örneklerinden yola çıkarak kendi oluşturduğu ‘Apoptotik Arşiv’ kavramını açıklayacak.
Ndikung ölümlü, sınırlı, geçirgen, sonsuza kadar yaşama arzusundan sıyrılmış ve totaliter olmayan arşivin küçük ölümler sayesinde nasıl hayatta kalabileceğini anlatacak.
Küratör, geçtiğimiz senelerde documenta 14 ve Dak’art Bienali’nin eş küratörlük görevlerini üstlendi. Ndigkung’un gelecekteki küratörlük projelerinin arasında 2019 yılında yapılacak olan 12. Rencontres de Bamako fotoğraf bienali ve 2020 yılında gerçekleştirilecek olan 12. Sonsbeek Kuadrienali bulunmaktadır.
Bonaventure Ndikung’un Apoptotik Arşiv başlıklı konuşması 13 Haziran Perşembe günü, Studio-X İstanbul’da gerçekleşecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle