GeriKitap Sanat 285 müzisyen sahneye çıkacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

285 müzisyen sahneye çıkacak

285 müzisyen sahneye çıkacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 19'uncusu düzenlenecek Uluslararası Piyano Festivali'nde yerli ve yabancı 285 müzisyen sahneye çıkacak.

Sanat yönetmenliğini Şef Gürer Aykal'ın yapacağı festival, 1 Eylül Cumartesi günü İspanya'nın önemli Flamenko sanatçılarından Laura De Los Angeles'ın vereceği konser ile başlayacak. Vokal performansını, piyano ve dans gösterisiyle zenginleştiren sanatçı, festival kapsamında ilk kez Türkiye'de sahne alacak.

Festivalin kapanışında ise 9 Eylül Pazar günü Tunuslu etnik caz üstadı Dhafer Youssef konser verecek. Sufi geleneğini, caz unsurlarını ve Arap lirizmini harmanladığı müziğini kendine özgü bir üslupla yorumlayan sanatçı, Diwan of Beauty and Odd albümünü müzikseverlerin beğenisine sunacak.
Festivalde dünyada kendi kuşağının en yetenekli piyanistleri arasında gösterilen Ivan Melon Lewis, yine dünyaca ünlü besteci piyanist Fahir Atakoğlu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası film müzikleri konseri ile müzikseverlerle buluşacak.

4 Eylül Salı günü, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın Gürer Aykal şefliğinde vereceği konserde ise ‘Genç Yetenekler Piyano Yarışması’nın kazananları solist olarak yer alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle