İZMİR HABERLERİ

Kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi

DHA
26.04.2017 - 13:17Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Foça ilçesinde öğrencilerin kitap okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla hayata geçirilen İlk Kütüphanem Projesi'nin ödül töreni yapıldı.

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen İlk Kütüphanem Projesi kapsamında kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, Foça Reha Midilli Kültür Merkezi'nde yapılan törenle verildi. Projenin Gerenköy İlkokulu, Foça Belediyesi ve Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı işbirliğinde yürütüldüğünü ifade eden Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ebru Öcal, kitapların yeni dünyaları keşfetmenin kapısı olduğunu ve ufuk genişletmenin en güzel aracı olduğunu belirterek Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ebru Öcal, okullarında katılımı destekleyen idarecilere, öğretmenlere, velilere ve proje faaliyetlerine ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılmasının önemine dikkat çeken CHP'li Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, "Çocuklarımız, kitaplardan yeni bilgiler öğrenecek, bu sayede merak edecek, düşünecek, yaratıcılıklarını arttıracak. Yenilikler hayal edip, ülkemiz için değerler üretecek" dedi.

FOÇA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı