Gündem Haberleri

  Kitap, aşk ve özgürlük

  Hürriyet Haber
  10.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ana teması, Deniz, Aşk ve Özgürlük olarak belirlenen 3. İzmir Kitap Fuarı'nın yabancı konukları Yunanlı yazarlar Yorgo Andreadis ve Menis Koumanderas. Fuar boyunca, söyleşi, panel gibi yan etkinlikler de düzenlenecek.

  İZMİRLİ okurlar büyük buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Tüyap İzmir Kitap Fuarı, 14 Mart'ta Kültürpark Fuar Alanı'nda açılacak. Fuar, 22 Mart tarihine kadar sürecek.

  3. Tüyap İzmir Kitap Fuarı'nın bu yılki ana teması Deniz, Aşk ve Özgürlük olarak belirlendi. Fuarın iki de Yunanistanlı konuğu var: Yorgo Andreadis ve Menis Koumanderas. Bu arada 249 yerli yazar da düzenlenen imza günleri ve söyleşilerde okurlarıyla buluşacak.

  Fuar kapsamında, Cumhuriyet Çizerlerinden Deniz, Aşk ve Özgürlük Karikatürleri başlıklı bir de sergi açılacak. Sergide, Semih Poroy, Kamil Masaracı, Piyale Madra, Mahmut Karatoprak, Turgay Karadağ, Eray Özbek ve Tan Oral'ın yapıtları yeralacak. Ferruh Doğan'ın hazırladığı Karikatürler: Yazarlar ve Kitaplar başlıklı bir başka sergi de fuar süresince açık kalacak.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı