ANTALYA HABERLERİ

 'Kitabını kap spora gel'

DHA
30.03.2017 - 12:52Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi'nin ilçenin 17 noktasında gerçekleştirdiği sabah sporlarında yeni bir akıma imza attı. Yıpranan ruh ve bedeni birlikte onarak nefes, denge ve huzuru amaçlayan yoga eğitiminde kitaplı dönem başladı.

Muratpaşa Belediyesi, parklardan spor salonlarına 17 noktada gerçekleştirdiği sabah sporlarında yeni bir dönem başladı. 'Kitabını Kap Spora Gel' sloganıyla başlayan bu yeni dönemde 1 saatlik temposu yüksek sabah sporunun ardından nefes, denge ve huzuru sağlamak için yapılan yoga hareketleri kitap okurken yapılıyor.

YOGA: NEFES, DENGE VE HUZUR

Yoga eğitmeni Ülker Pınar Aydın, kent hayatının insan sağlını hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkilediğini belirterek, "Yıpranan sağlığımız korumak için spor yapıyoruz. Ancak spor yaparken aklımıza ilk olarak vücut sağlığı geliyor. Fazla kilolarımızdan kurtulmak istiyoruz, yıpranan kaslarımızı onarmaya, güçlendirmeye çalıyoruz. Ancak bunu yaparken korumamız gereken bir de ruhsal sağlığımız var" diye konuştu.

Nefes ve denge üzerine kurulu yoga hareketlerini tam da bu noktada önemli hale geldiğini belirten Aydın, "Yoga, kas ve eklemlerin de çalıştığı ancak ondan çok daha fazlasını sunan bir spordur. Nihai olarak kişinin huzurunu hedefler" dedi. Ülker, tüm bunları yaparken kitap okumayı ayrı bir motivasyon olarak sürece dahil ettiklerini belirterek, kitap okurken yapılan yoganın özellikle denge kurmada pozitif etkisi olduğunu söyledi.

BEBEK ARABASINDAKİ KIZIYLA SPORDA

Muratpaşa Belediyesi Çağlayan Spor Salonu'nda düzenlenen ilk 'Kitabını Kap Spora Gel' etkinliğine bebek arabasında çocuğuyla birlikte katılan Nalan Özyurt Bektaş, "Ev hanımları ve diğer bayanlar için gerçekten çok güzel bir etkinlik. Kızımla da gelebiliyorum. Gerçekten çok başarılı buluyorum hizmetleri. Sağlıklı düşünebiliyorsun. Sağlıklı beslenebiliyorsun aynı zamanda fit bir vücut sağlıklı yaşama sahip oluyorsun" dedi.

Yoga sayesinde sağlıklı bir zihin yapısına sahip olduklarını dile getiren Bektaş, ilk kitaplı yoga için "Gerçekten çok güzeldi. Benim için değişik bir etkinlik oldu. Hem okuma alışkanlığı sağlıyor aynı zamanda spor yapmamızı sağlıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden  'Kitabını kap spora gel' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça  'Kitabını kap spora gel' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı