ZONGULDAK HABERLERİ

KİT-up Iı Muhtarlar Toplantısı

IHA
11 Eylül 2015 - 13:26Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 13:27

Muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

IHA

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Projesi (KİT-UP II) Projesi kapsamında eğitimler başladı.
Projenin teknik destek bileşeni kapsamında Türkiye genelinde birçok ilde yerel medya mensuplarına, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelerdeki muhtarlara, üniversite öğrencilerine, ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları yapılıyor. Bu kapsamda muhtara yönelik toplantı Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantıya Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taştan, Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Çiğdem Acar, Sosyal Güvenlik Uzmanı Alev Şahin, Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı M. Zafer Türkkan, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Mehmet Kıran, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Erdem Yanık, İletişim Uzmanı Emel Esen Altun ve tarımsal faaliyetlerin olduğu köylerin muhtarı katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Çiğdem Acar, “Acımız çok büyük, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum, hepimizin başı sağ olsun. Muhtarlarımıza tarım sektörünce çalışmanın önemi, kayıt dışı çalışmanın olumsuz etkilerini, hem çalışanlar hem de işverenler ile bire bir iletişim içinde olmanız nedeniyle sizlerin bilgilendirilmeniz önem taşımaktadır. Kayıt dışı istihdamın azaltılmasında muhtarlarımızın, vatandaşlarımızı bilgilendirmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz” dedi.
Daire başkanı Süngü toplantıda yaptığı konuşmada, “Kayıt dışı rakamlarına baktığımızda, kayıt dışının en yüksek olduğu sektör yüzde 82 ile tarımdır. Bizde özellikler diyoruz ki; muhtarlar devletin ücra köşelerindeki temsilcileridir. Yani köylü başı sıkıştığında muhtara gider, mevzuatla ilgili bir şey öğrenmek istediğinde veya devlet dairesine gidecekse muhtarlarımıza soruyorlar. Muhtarlarımızı, biz köyde çalışanlar nasıl sigortalı olur, neden sigortalı olmalıyız bilgisini verelim ki onlarda arkadaşlara bunu aktara bilsinler özellikle tarımda yüksek olduğundan köylere ulaşmamız gerçekten önem arz ediyor bu nedenle bizlere ve sizlere önemli bir yük düşmektedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden KİT-up Iı Muhtarlar Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 13 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KİT-up Iı Muhtarlar Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:57
  • Akşam
   19:57
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı