Ege Haberleri

EGE

  "Kıştırtıcıların sakızı olmayın"

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  14 Eylül 2013 - 02:04Son Güncelleme : 14 Eylül 2013 - 09:38

  DENİZLİ Emniyet Müdürü Zeki Bulut, enerji dolu bir grup gençle polisi karşı karşıya getirip, daha sonra çıkan olayları gülümseyerek ve sakız çiğneyerek izleyen provokatörler olduğunu ileri sürdü.

  Yaşananlara isyan eden Bulut, “Herkes demokratik hakkını elbette kullanacaktır. Ancak, Türkiye’nin en sakin kentlerinden biri olan Denizli’yi karıştırmak için birileri gençleri fena şekilde kullanıyor. Büyük provokasyon var. 10-15 kişilik bir grup. Bu kişileri Denizli halkına şikayet ediyorum” dedi.
  Denizli’de önceki gün akşam saatlerinde yaklaşık 200 kişinin 12 Eylül Askeri Darbesi’ni protesto etmek için eylem yaptığını, sonrasında grubun dağıldığını, ancak içlerinden 50’sinin olay çıkartmak için polise saldırdığını belirten Zeki Bulut, provokatör iddiasını ortaya attı, biber gazı kullanılması nedeniyle vatandaşlardan özür diledi.
  Bulut, “TOMA’lardan su sıkıldı, biber gazı atıldı. Esnaf ve halktan özür diliyorum. Ancak, polis 2 saati aşkın süre sabırla bekledi. Her türlü provokasyona, tahriklere rağmen sadece bekledik. Çünkü, bu ülkede yaşayan herkesin eylem yapma hakkı var. Ancak, Türkiye’nin en sakin kentlerinden biri olan Denizli’yi birileri karıştırmak istiyor. Bunun için de gençler kullanılıyor” diya konuştu.

  Halka şikayet etti
  Yaşananlara isyan eden Zeki Bulut, “Denizli’de 10-15 kişilik bir grup var. Bu kişileri kınıyorum. Bunları Denizli halkı da biliyor ve ben onları Denizlililere şikayet edyorum. Dün akşam gördük ki, eylemi organize edenler, bir grup heyecanlı genci polisin üzerine sürdü. Taş ve şişelerle saldırıya geçtiler. Polis de kendini savundu ve gazla karşılık verdi. Gençlerimizle polis karşı karşıya gelirken, eylemi organize edenler yanımıza kadar gelip olayları büyük bir keyifle, sakız çiğneyerek izlediler. Onlar kendilerini çok iyi biliyor” dedi.
  Denizli’de toplum huzurunu bozma adına büyük bir provokasyonun söz konusu olduğunu savunan Bulut, “Halkımız provokasyonlara gelmesin. Gençlerimiz heyecana kapılıp, bu kişilerin gazına gelip, polise saldırmasın. Hak arayan, hak aramak isteyen, sesini duyurmak isteyen her insanımız elbette eylem de, basın açıklaması da yapacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı