Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Kışladan çıkan kurşun otobüsteki yolcuyu yaraladı

  15 Ocak 2013 - 09:56Son Güncelleme : 15 Ocak 2013 - 17:27

  Trafik müşaviri Şükrü Akpınar (36) kısa bir süre sonra başına geleceklerden habersiz otobüse bindi. Mecidiyeköy-Cebeci arası yolcu taşıyan otobüsün alta koltuklarından birine oturan Akpınar, varacağı durağa 20 dakika kala önce bir kurşun sesi duydu. Kurşun, Akpınar’ın sağ şakağını sıyırıp aracın arka camından dışarı çıktı. Akpınar’ın yüzünde oluşan kan bir anda oturduğu koltuğa kırmızıya bürüdü. Akpınar hemen hastaneye kaldırılırken, G3 piyade tüfeğine ait kurşunun, Metris Cezaevi’nin bitişiğindeki kışladan geldiği tahmin ediliyor.

  Olay dün saat 13.00 sıralarında, Mecidiyeköy-Cebeci (Sultangazi) seferini yapan 36M numaralı Özel Halk Otobüsü’nde yaşandı. Fesih Türkmen’in kullandığı 34 BR 23.. plakalı Özel Halk Otobüsü Mecidiyeköy’den aldığı yolcuları Cebeci son durağına bırakmak üzere yola çıktı.

  Otobüs, Metris Cezaevi Nizamiyesi’nin karşısına denk gelen Gazi Ahmet M. Paşa İlköğretim Okulu durağında bir kaç yolcu indirdi. Otobüs tam hareket etmeye başladığı bir sırada bir silah sesi duyuldu. Şoför ilk anda durumu fark edemedi.

  G3 MERMİSİ HALK OTOBÜSÜNDEKİ YOLCUYU YARALADI- FOTO GALERİ

  Ancak bir kaç saniye sonra durum anlaşıldı. Bir anda otobüste panik başladı. Bazı yolcular bağırmaya başladı. Otobüs şoförü telaşla aracı durdu. Kısa süre içinde durum anlaşıldı. Otobüsün sağ arka kısmında oturan Şükrü Akpınar'ın (36) sağ yanında kan akıyordu. Oturduğu koltukta kan izleri oluşan Akpınar’ı kurşun sıyırıp geçmişti. Akpınar’ın oturduğu taraftaki camdan giren kurşun, aracın arka kısmındaki camı delip çıktı.

  Akpınar derhal hastaneye kaldırıldı. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Akpınar’ın bilincinin açık olduğu, çeşitli filmlerinin çekildiği öğrenildi. Akpınar'ın, hastanenin beyin cerahhisi servisindeki tedavisi sürüyor.

  24 SAAT GEÇTİ ARAYAN OLMADI

  Akpınar'ın hastanede bulunan bir yakını hurriyet.com.tr'ye telefonla bilgi verdi. Adının yazılmasını istemeyen kaynak, üzerinde 24 saat geçen olay ile ilgili herhangi bir resmi makamdan kendilerinin aranmadığını söyledi. Aynı kaynak, Akpınar'ın uyuduğunu, doktorların fazla yorulmamasını istediklerini aktardı. Aynı kaynak, Akpınar'ın yaşadığı şokun etkisinde olduğunu ifade etti.

  ‘KURŞUN G3 TÜFEĞİNE AİT’

  Araç sahibinin avukatı Fırat Epözdemir, kurşunun G3 tüfeğine ait olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Avukat Epözdemir, kurşunun ateşlendiği yerin de Metris Cezaevi’nin bitişiğindeki kışla olduğunu tahmen ettiklerini söyledi. Avukat Epözdemir öncelikle kurşunun hangi silahtan çıktığının belirleneceğini ifade ederek şunları söyledi: “Kurşun, Şakir Akpınar’ın kulağının hemen üstünden sıyırıp geçiyor. Bir kaç milim daha kaysa Akpınar yaşamını yitirebilirdi de.

  Kurşunun hangi silahtan çıktığı, o silahı kimin kullandığı rahatlıkla ortaya çıkarılabilinir. Silahın kim tarafından ateşlendiği belirlendikten sonra, kast unsuru değerlendirilip, fail veya failler hakkında 'kasten adam yaralama' veya 'taksirli adam yaralama'dan yargılama söz konusu olacaktır. Ayrıca, askeri mevzuatlar çerçevesinde de yargılama söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra hem müvekkil hem yaralanan kişi açısından olayın tazminat davası boyutu olacaktır."

  Kışlanın bulunduğu bölge ile olayın yaşandığı durak arasında 400-500 metrelik bir mesafenin olduğu hesaplanıyor.

  dgokce@hurriyet.com.tr

   

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 46 Yorum }
  • ben HÜR 15.1.2013 23:53:56
   KIŞLANIN içine YOL sokanlar DÜŞÜNSÜN ! Kışla orada 60 senedir duruyor, bir yere yürüdüğü yok ama Belediyeler Evleri ve Yolları inadına inadına kışlaların içine sokuyorlar ?Tabi bazı kışlaların yeri ise baştan yanlış o ayrı.
  • Bekir KAYA 15.1.2013 22:55:01
   Askeriye gittiği her yeri ağaçlandırır. Düzenli ağaç dikimi yapar ayrıca farklı noktalara. Yurtdışında adamların geniş askeri arazisi var. Türkiye askeri arazinin dibine kadar hatta sıfır giriyorlar. Şehir içindeki küçük askeri binaları zaten devlet koydu cebe satıyo okullara hazır bina nede olsa
  • Aslan Asker Schwejk 15.1.2013 18:46:59
   @ berk kosal, o kislalar yapildiginda oralari kus ucmaz kervan gecmez yerlerdi.. Sen her yeri yerlesime ac, kislanin dibine ev yap sonra kisla niye sehrin icinde diye sikayet et..
  • Ali Talip Bekir 15.1.2013 18:29:59
   Kuzenim sene önce Adanaya ablasına ziyarete gitmişti. Kışlanın nöbetçi kulübesinde askerin biri G3 tüfeği ile oynarken silah ateş alıyor ve yoldan sekerek yenimi vuruyor. Çocuk cağız geceleyin ruhunu teslim etti. Bunun hesabını kiim verdi!!!
  • erdal esendal 15.1.2013 16:28:29
   Abdullah Meral :Ülkenin az gelişmişliğini gösteren kriterleren biri İnsani gelişme indeksi, her ülkedeki yaşam uzunluğu, okuryazar oranı, eğitim ve yaşam düzeyidoğrultusunda hazırlanan bir ölçümdür. BM tarafından kabul görmüş bu ölçüte göre Türkiye ülke sıralamsında 84 cüdür. Gelişmişmiyiz?
  • Ahmet Bulut 15.1.2013 16:01:58
   şimdi yeni bir haber okuyordum, eve tren girmiş. şimdi düşünün ki bu adamcağız kurşun sıyırmış yaralı kurtulmuş evine gidiyor, evine tren giriyor. olmaz mı ? olabilir bizim ülkede.
  Sayfa Başı
  HaberlerViyanaNoelNazcaNazca ÇizgileriŞiliPerubrugge