Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kışladaki zehirlenme soruşturmasında 25 şüpheli adliyede

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- İlker KILIÇASLAN/ MANİSA (DHA)
  21.06.2017 - 12:28 | Son Güncelleme:

  MANİSA 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki 731 askerin geçen cumartesi akşamı yedikleri yemek sonrası zehirlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan yemek şirketinin Manisa’daki 40 çalışanından 5’i kadın 25’i, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Diğer 15 kişinin polisteki işlemlerinin ise sürdüğü bildirildi.

  1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda geçen 17 Haziran’da akşam yemeğinden sonra 731 asker rahatsızlandı. Rahatsızlanan askerlerden bir bölümü revire kaldırılırken, bir bölümü de Manisa Devlet Hastanesi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Hastaneye sevk edilen askerlerden tamamı tedavilerinin ardından taburcu edildi.

  Bu gelişmelerin ardından Ankara merkezli yemek şirketi Rota Yemekçilik A.Ş.’nin ihalesi feshedildi. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı üzerine önce 17 Haziran’da yemek şirketinin Manisa’daki yönetici ve çalışanı 19 kişi, ertesi gün 2, bir sonraki gün de 3 kişi gözaltına alındı. Dün 16 kişinin daha gözaltına alınmasıyla bu sayı 40 yükseldi. Gözaltına alınan toplam 40 kişiden, 5’i kadın 25’i, bugün sabah saatlerinde Manisa Devlet Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı