"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Kıskanıyorlar

Dün akşam Beşiktaş'ın sunduğu futbol ve gol ziyafetini keyifli izledim. Eminim benim gibi pek çok Beşiktaşlı da aynı keyfi almış, rakipler ise kıskançlıkla izlemişlerdir.

Teknik Direktör Daum, sezon başından bu yana takımın özellikle defansif yönünün iyileştirilmesi için çalıştı. Dönün bakın geçen sezona... Beşiktaş ligin en çok gol yiyen ekiplerinin başında geliyordu. Daum'un sıkıntısı ve feryadı işte bunun içindi. Beşiktaş artık savunma sorununu çözdü.

Belki biraz iddialı olacak ama söylemeden geçemeyeceğim. Dün akşam, o ‘‘efsane kadro’’nun dönüş sinyallerini aldım. Beşiktaş artık iyi takım oldu. Defansta Ali Eren, Ronaldo, Ahmet Yıldırım ve İbrahim mükemmel bir uyum yakalamışlar. Teknik direktör Daum, kaptan Tayfur'a takımın yönetmenliği görevini vermiş. Tümer için fazla söze gerek yok. Gün geçtikçe futboluyla büyüyor, yıldızlaşıyor. Bayram, tüm rakiplerin belalısı olduğunu gösterdi. İbrahim, sol kanadın vazgeçilmez şimendiferi.

ELE AVUCA SIĞMIYORLAR

Ahmet Dursun
ve İlhan Mansız sürekli markajda kalıyorlar. Ancak sağa sola yaptıkları topsuz koşularla rakibin tüm savunma dengesini alt üst ediyorlar. Söylediğim gibi Beşiktaş, oynadığı futbol ve attığı gollerle rakiplerini kıskandırıyor ve çatlatıyor.

Dün akşam izlediğimiz Göztepe için fazla bir söze gerek yok. Maddi ve manevi imkansızlıklar içerisinde elinden gelen gayreti gösterdi. Ama Atatürk Stadı'nı dolduran sarı kırmızılı taraftarların isteklerine yanıt veremediler. Kısacası Beşiktaş, sezon başından bu yana yaşadığı sıkıntıları aştı ve şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu kanıtladı.
X