Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kıskandığım için adayım"

Yardımcı Doçent Dr. ve eski milli sporcu Serdar Eler, Hentbol Federasyonu başkanlığına adaylığını koydu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
1977 yılından beri hentbolun içersinde olduğunu belirten Eler, "Sultanların, Perilerin ve Efelerin başarılarını kıskandığım için aday oldum" dedi.

Serdar Eler, Ankara Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye Hentbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Eler, "Benim açımdan kıskançlık, yaratıcılık, kendini geliştirme ve rekabeti sağlayan insanda olan en doğal histir. Türk hentbolunun 1980 ve 1996 yılları arasındaki muhteşem yükselişini tekrar sağlamak istiyorum. 2005 yılında ben milli formayı bırakırken Avrupa sıralamasında 14.'cü sıradayken şimdi gelişmekte olan ülkeler kategorisinde, ön eleme müsabakaları yapmaktayız. Bunu inanın anlamak mümkün değildir" diye konuştu.

"Hentbol sevgisi ve aşkı benim için başkan adaylığından önce gelir" diyen Başkan adayı Eler, "Yeni nesil hentbolcu kardeşlerimin ve camiamızın arzu edilen başarı ve performans çizgisine gelmesi en büyük arzumdur. Federasyonun kurumsal bir şekle gelmesi ve ihtiyaçları karşılaması için gerekli planlarımı yaptım. Adalet ve liyakat, kuracağım yeni federasyonun en temel dayanağı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz