Kişiye özel ve renkli ekstre dönemi başlıyor

Hürriyet Haber
22.10.2008 - 13:20 | Son Güncelleme:

Baskı ve Zarflama Merkezi Provus, yeni ürünü “Full Color” ile her tüketicinin kişisel özelliklerine uygun ve renkli ekstreler basacak.

Provus yeni ürünü için Fortisbank ile anlaşma sağladı. Çıkarılan yeni ürünün renkleri ve görselliğiyle tüketicinin duyularına hitap etmek amaçlanıyor.

“Full Color” ürünün tanıtım toplantısında konuşan Provus Genel Müdürü Alp Hepkarabelli, bu güne kadar uygulamada olan ekstrelerin tüketiciye dezavantaj yarattığını belirterek, “Genellikle siyah-beyaz ağırlıklı, zor okunan, çok az kişiselleştirilen, müşteriyi ilgilendirmeyen ayrıntıları bulunduran ekstreler, yeni dönemle birlikte tarihe karışacak” diye konuştu.

Her tüketici için kişisel özelliklerine uygun ayrı bir ekstre basmanın mümkün hale geleceğini vurgulayan Hepkarabelli, Full Color ile basılan ekstrelerde son dakika kampanyalarının duyurulması, ekstre üzerine reklam alma imkanının oluşacağını söyledi.

Bu sistemle yüzde 15-20 arasında maliyet tasarrufu yaptıklarına dikkat çeken Alp Hepkarabelli, yakında birçok bankayla ortak çalışacaklarının altını çizdi. Hepkarabelli, full color uygulaması için 4.5 milyon Euro’nun üstünde yatırım yaptıklarını belirterek, “Bu sistemi öncelikle Türkiye’de oturtmak istiyoruz. Romanya’da da alt yapı çalışmalarımız var” dedi.

Hepkarabelli, yeni dönem ekstre hizmeti için Fortisbank’la anlaşıldığını, bunun dışında da üç bankayla görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

“KİŞİYE ÖZEL EKSTEREYLE MALİYETTEN TASARRUF SAĞLANIYOR”

Tam renkli ekstrelerin avantajlarını anlatan Hepkarabelli, “Bu uygulamayla gönderi, stok oluşturma ve bulundurma maliyetlerinden tasarruf ediliyor, müşteriye kadar özelleştirilebilecek tam renkli doküman oluşturulabiliyor. Okunurluk ve doküman etkinliği artıyor, matbu kağıt veya kağıt saklama sorunları ve bunlardan kaynaklı gecikmeler ortadan kalkıyor” şeklinde konuştu.

Full Color ile basılan ekstrelerin sağladığı kişiselleştirme imkanının işletmelere de avantajlar sağlayacağını belirten Hepkarabelli, bu doğrultuda yüzde 36 daha hızlı tepki verme, yüzde 24 talebin artması, yüzde 47 daha fazla tekrar satış imkanı ve yüzde 47 gelir artışı beklediklerini kaydetti. Yüksek değerde ekstrelerde Finansal bilgilerin, hesaptaki yatırım performansının ve müşterinin bankayı sadece ekstre sayesinde izleyebilmesinin sağlandığını ifade eden Hepkarabelli şöyle dedi:

“İşletmeler, yeni ürün ve kampanyayı hızlı bir şekilde devreye alabildiği gibi bir taraftan marka imajlarını artırabilir, diğer taraftan da pazardaki rakiplerine göre farklılık ortaya koyup yeni müşterilere ulaşabilir.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı