« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kişiye özel şube

Türkiye’nin tek özürlü kürekçisi Ufuk Bulut’u izledikten sonra duygulanıp F.Bahçe’ye alan Aziz Yıldırım, bu sporcu için kulüpte branş açtı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Kategorisinde tek başına takım olan Ufuk’a, İngiltere’den 10 bin dolara iki adet tekne getirtti.

AZİZ başkan, onu Sprint Regatta Kürek Yarışmaları’nda gördü. Özürlüydü, yarışma aşkını, azmini beğendi, yüreğini sevdi. Ufuk Bulut, Şişecam Çayırova Kulübü forması ile kürek çekiyordu. O kadar kürekçinin içersinde bu özürlü genç onun gözüne takılmıştı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bu çocuğu duygu yüklü gözlerle izlerken, yanındakilere döndü ve "Bu çocuğu kulübe alın" talimatını verdi. Aziz başkan belli ki, o gün çok duygulanmıştı. Başkana ön istihbarat geldi.

Doğuştan özürlü Ufuk, Türkiye’nin tek özürlü kürekçisiydi. Başkan bu özürlü kürekçi için, şampiyon amatör spor branşlarına bir yenisini daha ekledi. Ufuk, Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisi için branş açtığı Fenerbahçe’de tek başına kürek şubesinin özürlü sporcusuydu.

Aziz başkan, Ufuk için İngiltere’den 10 bin dolara iki adet biri antrenman diğeri yarış teknesi getirtti. Şimdi Fenerbahçe kürek şubesinde kategorisinin tek başına takım olan özürlü Ufuk Bulut, rakipsiz şampiyonluklar getirirken Aziz Yıldırım, onunla gurur duyuyor.

Antrenörü Orkun Pelvan ise sporcusu için, "Başkanımız Ufuk’a çok iyi bakılması için talimat verdi. İyi şartlarda eğitiyoruz. Rakibinin olmaması onu üzüyor, ama o her yarışta kendisi ile yarışıyor. Kategorisinde çok büyük bir yetenek" cümlelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz