İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Kişiye özel 3 boyutlu karikatür heykeller

  Hürriyet Haber
  23.01.2012 - 09:39 | Son Güncelleme: 09.06.2017 - 09:58

  Kurumsal hediye alternatiflerinden biri de bobblehead’ler. El işçiliği ile yapılan kişiye özel 3 boyutlu karikatür heykeller şirketlerin de dikkatini çekti.

  Yenibiyer Tasarım Prodüksiyon, İstanbul ve Osmanlı motiflerini yeniden yorumlayan hediyelik eşya markaları Takkunya ve üç boyutlu karikatürlerle kişiye özel hediye alternatifleri sundukları Bobblehead’lerle farklı hediye seçenekleri sunuyor.

  Bobblehead, yüzde 100 el işçiliğiyle önce kil hamuru ile şekillendirilip sonrasında kalıbı alınan ve detaylara göre renklendirilen, kafası gövdesinden büyük ve bir yayla sallanan, kişiye özel 3 boyutlu karikatür heykeller. Dünyada oldukça popüler bir hediye seçeneği olan üç boyutlu karikatür Bobblehead’ler, motivasyon ve ekip ruhunu ortaya çıkarmak adına şirketler tarafından da tercih ediliyor.

  Yenibiyer Tasarım Prodüksiyon Kurucu Ortağı Murat Başoğlu, bu ürünü eşiyle Çin’e yaptıkları bir seyahatlerinde keşfetmişler. Yurtdışında çok sayıda çalışanı olan, özelikle satış ağı yoğun markaların Bobblehead’i tercih ettiği, Fedex, Microsoft gibi şirketlerin globalde çalışanlarına kendi Bobblehead’lerini yaptırıp hediye ettiklerini söyleyen Murat Başoğlu, "Türkiye’de hediye anlayışı sektöre, firmanın menşeine, çalışan motivasyonuna bakış açısına göre değişiyor. Hızlı, sıradan ve fiyat olarak uygun hediyeleri tercih edenler var. Farklı, alternatifi az bulunan ve anlamı yüksek alternatifleri tercih edenler de bulunuyor. Tabii burada firmanın çalışanın hediyesini aldığında ne hissetmesini istediği de çok önemli" diyor.

  HP, satış ekibinin

  Bobblehead’lerini yaptı

  Yenibirey, HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Türkiye Eğitim toplantısı için tüm HP satış ekibinin (60 adet) Bobblehead’lerini yapmış. Başoğlu, "Bobblehead, şirket için motivasyonu ve ekip ruhunu ortaya çıkarmak adına kişiye özel hediye verilmesi çalışan motivasyonunu artırmada önemli rol oynuyor. Şirketlerin en değerli kaynağının insan olduğu görüşü yaygınlaştıkça, gerek performansa dayalı, gerekse performansa dayalı olmayan ödüllendirme sistemlerinde Bobblehead örneklerinin şirketler arasında daha da çoğalmasını bekliyoruz. Kişiye özel olması nedeniyle Bobblehead, şirketlerin çalışanlarına değer verdiğini gösteriyor."Accum diam dipsum

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı