"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Kışın en önemli detayı dekolte

Kış mevsiminde tasarımcıların kıyafetlerinde dekolteye ağırlık vermesi, kadınları da göğüs ve sırt bölgelerinin bakımlarına özen göstermeye itiyor.

Vücudu gözler önüne seren derin dekoltenin öne çıkması ise cildin sağlıklı görünmesine bağlı. İşte, baştan çıkarıcılığın ipuçları...

Mükemmel ve baştan çıkarıcı bir görünüm için bakım şart... Güzel bir dekolteye sahip olmanın en önemli yollarından biri, özellikle boyun bölgesinin düzenli bakımıyla mümkün. Kan dolaşımını artıran ve cildin pembemsi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir dakikalık masaj, hatların belirginleşmesini sağlıyor.

Çene hizasından itibaren işaret parmaklarınız ve baş parmağınız yardımıyla kulak hizasına doğru cildinize hafif baskılar uygulayın. Aynı hareketi altı kez tekrarlayın. Ayrıca zengin içerikli bakım kremlerini üstteki masaj tekniğiyle boyun ve dekolte bölgenize iyice yedirerek kullanın.

Pırıltı, göz kamaştırıyor

Hafif pembemsi bir dekolteye sahip olmak için buzlukta beklettiğiniz soğuk göz maskesini ya da bir parça buzu gün içinde bölgede gezdirin. Akşam ise eğer cildiniz yine solgun görünüyorsa büyük bir allık fırçası üzerine bronzlaştırıcı pudradan alın ve tüm dekolte bölgenize iyice yayın. Daha belirgin bir görüntü için pırıltılı pudralar kullanabilirsiniz.

Dekolte kürü

Haftada bir kez iki yemek kaşığı badem ve susam yağını hafif ılıtarak boyun bölgenize sürün. 15 dakika boyunca bir havluyla sararak bekleyin. Yağın kalan kısmını ılık suyla durulayın.


Alışveriş zayıflatıyor

İşte, kadınları sevindirecek bir haber... Bu durumun, özellikle cumartesi günleri en yüksek seviyeye ulaştığını da ekleyelim. Bir günlük alışveriş sonunda toplam 271 kalori kaybettiniz. Şimdi kendinizi küçük bir parça çikolatayla ödüllendirebilirsiniz (300 kalori)...

104 Kalori: Kalabalık içinde alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu caddelerde 15 dakika yürümek bile sizi fit bir görünüme yaklaştırıyor.

56 Kalori: Bir elbise beğendiniz ve onu denemek istiyorsunuz. Soyunma odasında geçireceğiniz birkaç dakika bile sizi 56 kaloriden kurtarmak için yeterli.

111 Kalori: 39 dakika boyunca satın aldığınız kıyafetlerin poşetleriyle dolaşmak, sizi 111 kaloriden kurtarmak için yeterli. Bu yüzden alışveriş torbalarınızı eşinize ya da sevgilinize taşıtmak iyi bir fikir değil.

Bronz güzellikler

Kışa girerken güneşin sağlıklı rengini yüzünüzde hissetmeniz için makyaj ürünleri en büyük yardımcılarınız...

Kış modasını bizlere podyumlarda tanıtan modacılar da kendilerini yazın bronz renklerine teslim etmiş durumdalar. Moda metropollerinde hafif renkli, sağlıklı bronzluklar, yüzlere hoş bir görüntü veriyor.

Bronzlaştırıcı sıvı fondötenler ya da allık ve pudralar sayesinde, dünyanın en kolay makyaj uygulamasıyla siz de bu kış bronzluğu yüzünüzde hissedin. Gece dışarı çıkarken ise gözkapaklarınıza altın ışıltıları sürmeyi unutmayın.
X