Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Kışanak: Çaycımız Ape İhsan’ı polis ajanlığa zorladı

  07 Mayıs 2013 - 16:04Son Güncelleme : 07 Mayıs 2013 - 16:15

  BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Öcalan tutanaklarının sızmasının ardından, partilerinin genel merkezindeki ikinci bir çaycı vakasını gündeme getirdi. Kışanak, en güvenilir elemanlarından olan “Ape İhsan” diye hitap ettikleri çaycıyı polisin şantaj ve tehditle ajanlığa zorladığını belirterek, “Bakan’ın önüne koyduk. Bir siyasi partinin genel merkezine ajan sokmaya çalışmak hangi çözümün aracı olabilir?” diye sordu.

  Kışanak partisinin grup toplantısında şunları söyledi: “Partimizin genel merkezinde çalışan İhsan G. isimli bir arkadaşımız var. Biz ona kısaca İhsan amca diyoruz. Yaşlı emektardır. Ape İhsan, partide kalır, gece görevli sayar kendini, partide yatar. Ancak öğreniyoruz ki son iki aydır, polisler tarafından ajanlığa zorlanmaktadır. Defalarca arayıp rahatsız ediyorlar, ‘Gelmek görüşmek istiyoruz’ diyorlar, savuşturuyor. Cep telefonunu buluyorlar, otobüs durağında aynı tacize muhatap kalıyor. Kendisini otobüse atıyor, yol boyunca zorluyor polis.

  ARAÇLA GÖTÜRDÜLER

  Kışanak: Çaycımız Ape İhsan’ı polis ajanlığa zorladı
  Tutanakları çaycı kaçırdı polemiği
  Daha önce de İmralı tutanaklarının basına sızmasıy sonrası “BDP çaycısı sızdırdı” iddiaları ortaya atılmıştı. BDP bir süre sonra açıklama yaparak iddiaların aksine tutanakları parti meclisi üyeleri Rauf Kocaman ve Resul Baykara’nın çoğalttığını, basın bürosu çalışanı Ali Özgüç’ün de aldığı kopyayı, Dicle Haber Ajansı muhabiri Alper Atalay ile paylaştığını açıkladı.. Tutanakları çoğaltan iki üye istifa ederken, basın görevlisinin işine son verildi.
  Detayı için tıklayınız

  Onu bir araca bindirip götürüyorlar. Açıkça ‘Bizim ajanımız olacaksın, BDP’de ne konuşuluyor bize anlatacaksın’ diyorlar. Tehdit ediyorlar, ‘Eğer kabul etmezsen bir yerde bir olay yapar senin üzerine yıkarız’ diyorlar. 4 Nisan’da yine arıyorlar, görüşmek istediklerini söylüyorlar. Eve gelsinler diyor, yöneticiler geliyor, polis kaçıyor. Telefon numarası 05.. 8... ajanlık teklif edilmiş, tehdit edilmiştir. 34 xx ..98, aracın plakası da budur. Suç duyurusunda bulunduk, Bakan’ın önüne koyduk. Bize izahat yapmaları lazım. Bu nasıl devlet! Bir siyasi partinin genel merkezine ajan sokmaya çalışmak hangi çözümün aracı olabilir? Ne yapmak istiyorsunuz, insanları tehditle ajanlaşmaya zorlamak çözüm mantığı mıdır? BDP’ye yönelik sayısız saldırı oldu, hiçbirinin faili yakalanmadı, artık Ape İhsan’a yaptıkları sabrımızı taşırdı. Zaten yasa dışı dinleme ayyukta, hukuk mu tanıyorsunuz?

  AKP’YE GÜVENEREK GİRMİYORUZ

  ‘Askeri vesayetle hesaplaştık, ordu hükümetin emrinde’ deniyor, operasyon izni vermek yetkisini idari kurumlara vermiştir, bunu da ifade etmiştir. Biz bu açıklamaları teminat olarak kabul ediyoruz. Bir operasyondan, provokasyondan doğrudan hükümeti sorumlu tutarız. Herhangi bir operasyonun sorumlusu doğrudan hükümet ilgili bakanlar ve valiler olacaktır. Biz AKP’ye güvenerek çözüme girmiyoruz. Kendisinize güvenin, mücadelenize güvenin, kararlılığınıza güvenin.”

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 10 Yorum }
  • S. Y. 7.5.2013 20:04:20
   zaten ülkemizin basina ne geliyorsa bu caycilarin yüzünden geliyor...
  • aykut akgöl 7.5.2013 17:31:49
   Polis ajan kullanacaksa ortaya para koyar satın alır adamı sonuçlarını göze alır tehdit etmez ve zorlamaz
  • TC vatandaşı . 7.5.2013 17:24:35
   Sizin biribirinize güveniniz yok kaç tane başkan var. Bence konuda çaycı ihsan değil öteki eş çaycıdan çıkmıştır. Gündem yaratmak pislik atmak için fırsat kolluyorlar. Çaycı ne bilsin ki... Ona kadar içeriye bir böcek sokar oradan dinlerler. Kaldı ki altından gene kendileri çıkacaktır. Çaycı satmaz!
  • kul derviş 7.5.2013 17:04:40
   Hiç inandırıcı değil ! Kim bilir bunun arkasından ne çıkaracaklar . Ona zemin hazırlıyorlar.Birileri bilgi almak için çaycıdan medet umuyorlarsa o birileri zaten bir şey yapabilecek durumda değildirler.Bu mağduru oynama hikayesini çok bildik bir parti de yazıyor .Alıştık artık !!!
  • Sami YILMAZ 7.5.2013 16:59:03
   Ne partiymiş! Elli tane eşbaşkanı var!
  • Haluk SKORSKY 7.5.2013 16:51:49
   Bizim polisimiz bir tek cayciyi ajanliga layik gormus...
  Sayfa Başı
  Haberlerkırgın çiçekler yeni bölümkırgın çiçekler 63. bölümno 309no 309 yeni bölümno 309 25. bölümno 309 fragmanKısmetse Olur