ADANA HABERLERİ

Kısacık: “Milletimiz, AK Parti’yi TEK Başına İktidar Yapacak”

IHA
01.09.2015 - 13:58Son Güncelleme :

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ SADULLAH KISACIK, AK PARTİ İL TEŞKİLATININ 72. İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞTU.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, "Milletimiz ülkenin koalisyon ile yönetilmesine izin vermeyecek, 1 Kasım Seçimlerinde AK Parti’yi tek başına iktidar yapacaktır" dedi.
Kısacık, AK Parti Adana İl Başkanlığınca düzenlenen 72. İl Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinden itibaren geçen 80 günlük sürede yaşanan belirsizliğin ülke ekonomisine önemli oranda maliyet oluşturduğunu; gerek yurt içi gerekse yurt dışı yatırımcıların belirsizlikten dolayı yatırımlarında kararsızlıklar yaşadığını söyledi. Kısacık, "Geçtiğimiz bu süreç AK Parti’nin 3 Kasım 2002’den bugüne yaklaşık 13 yıldır Türkiye’de sağladığı istikrarın önemini bir kez daha göstermiştir” dedi.
AK Parti’nin iktidar olduğu 13 yılda Türkiye’de her alanda ilkleri gerçekleştirdiğini ve çok partili sisteme geçiş ile birlikte Cumhuriyet tarihinde sağlanamayan istikrarı sağladığını ifade eden Kısacık, “7 Haziran seçimlerinin ardından bugüne geldiğimiz süreçte koalisyon görüşmelerinin yaşattığı belirsizliğin ülke ekonomisinde ve ülke psikolojisinde yarattığı yük ortada iken; 4 yıl koalisyonlarla yönetimin ve koalisyon içi çekişmelerin ülkeye maliyetinin çok daha fazla olacağı aşikardır” diye konuştu.
Cumhuriyet tarihi boyunca kurulan hükümetlerin süresinin ortalama ömrünün 1,5 yıl olduğunu ve bu istikrarsızlıkların Türkiye’nin yönetilemez hale getirilmesine sebep olduğunu belirten Kısacık, şunları kaydetti:
"Yaşı 30’un üzerinde olan vatandaşlarımız koalisyon hükümetlerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları çok iyi bilirler, genç seçmenlerimiz koalisyon hükümetleri dönemini yaşamadıkları için bilmiyorlardı ama 7 Haziran’dan sonra yaşadığımız süreç tek parti istikrarının önemini hepimize bir kez daha göstermiştir, milletimiz istikrarın kıymetini daha iyi anlamıştır. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde de aziz milletimiz bu ülkeyi koalisyonlarla yönetimin çekişmelerine izin vermeyecek ve AK Partiyi tek başına iktidar yapacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kısacık: “Milletimiz, AK Parti’yi TEK Başına İktidar Yapacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kısacık: “Milletimiz, AK Parti’yi TEK Başına İktidar Yapacak” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı