Dünya Haberleri

  Kısaca

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Clinton ‘beyaz bedende siyah’

  ABD Başkanı Bill Clinton siyah kilise liderleri tarafından ‘beyaz bir bedendeki siyah’ olarak kutsandı. Clinton'ın da katıldığı siyah kiliseleri yıllık toplantısında konuşan Rahip Chandler Owens, Başkan'ın zencileri asla yalnız bırakmadığını belirterek ‘Başkan seçildiği zaman da kendisine söylemiştim, o beyaz bir bedendeki siyah adam’ deyince Clinton kahkahalara boğuldu. Siyah kilise liderleri Bill Clinton'ın ömrünün sonuna kadar Amerika için çalışmasını istediler.

  Bulmaca çözenler daha uzun yaşıyor

  ALMAN Max-Planck Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada, bulmaca çözenlerin çözmeyenlere oranla daha uzun ömürlü oldukları ortaya çıktı. 75 yaş üzeri olan 2 bin yaşlı arasında uzun yıllar yapılan araştırmada bulmaca çözen ve beyin cimnastiği yapan kişilerin daha uzun yaşadığı belirlendi. Araştırma ile ilgili bir açıklama yapan Max-Planck Merkezi psikologu Heiner Maier, ‘Bulmaca çözen ve sürekli beyin cimnastiği yapanların ölüm riski diğerlerinden % 70 daha düşük’ dedi.

  Kadınların % 80'i, 1 milyon marka yatar

  AVRUPA'dan kadınlar arasında yapılan kamuoyu araştırması kadınların % 80'inin parayı ahlaktan daha önemli bulduğunu ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların % 80'i, bir milyon mark (295 milyar) karşılığında her erkekle yatmaya hazır oldukları yönünde görüş bildirdiler. Özelikle erkekleri şaşırtan bu araştırmaya göre kadınların % 59'u zengin olduğu takdirde çirkin bir erkekle bile çıkabileceğini belirttiler. Kadınların % 44'ü hiç tanımadığı zengin bir erkekle tatile bile çıkmayı kabul edebileceğini vurguladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı