Ege Haberleri

EGE

  Kısa sürede iyileşsin dilekleri

  M. Hakkı ÖZBAYIR, (DHA)
  16 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ekim 2011 - 21:35

  Manisa’da yaklaşık beş yıldır judo sporuyla uğraşan, 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi, antrenmanda sakatlandı. Boynundaki disklerden dördü hasar gören kız yaşam tehlikesini atlattı, ancak boynundan aşağısının tutmadığı, bölgesel felç riski bulunduğu öğrenildi.

  ÜZÜMCÜLER İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Cansu Buzyürük, geçen çarşamba günü saat 17.00 sıralarında Manisa Çocuk Esirgeme Kurumu Spor Salonu’ndaki antrenmanda düşüp boynundan sakatlandı. Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde boynundaki dört diskin hasar gödüğü belirlenen Buzyürük, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi. Ameliyata alınan Buzyürük, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.
  Anne Satı Buzyürük, dört çocuğunun en küçüğü olan Cansu’nun yaşam tehlikesini atlattığını belirtti, “Doktorlar durumunun iyi olduğunu söyledi. Boynundan aşağısı şimdilik tutmuyor, kısmi felç ihtimali varmış. Umarım kısa sürede tam anlamıyla sağlığına kavuşur” dedi.

  Hedefi milli olmaktı

  Üzümcüler ilköğretim Okulu Müdürü Sabahattin Çatal, Cansu’yla ilgili şu bilgileri verdi:
  “Öğrencimizin durumunun iyiye gittiği açıklandı. Beş yıldır judo yapan Cansu, milli olmak istiyordu. Bu başarıya ulaşabilmek için çok çalışıyordu. Derslerinde de başarılı olduğu gibi spor hayatında da hırslı ve başarılıydı. Geçen temmuz ayında kulüpler arası turnuvalarda öğrencimiz 52 kiloda Türkiye birincisi olarak bizleri gururlandırdı. Dilerim kısa süre içinde sağlığına kavuşarak aramıza döner.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı