Gündem Haberleri

  Kısa kısa eğitim...

  Hürriyet Haber
  26.01.2002 - 14:26 | Son Güncelleme:

  Uğur Dersaneleri Kariyer Merkezi kurdu


  Üniversiteye giriş konusunda 35 yıldır çalışmalar yapan Uğur Dersanesi,  ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine kariyer planlaması için bilimsel bir test sunuyor. Kariyer Eğilim Testi (KET) dünyada kariyer seçiminde en yaygın olarak kullanılan John L. Holland'ın RIASEC teorisi temel alınarak, yerelleştirilmiş, denenmiş ve güvenilirliği saptanmış bilimsel test olarak tanınıyor.

  ABD başta olmak üzere 25'i aşkın ülkede 15 milyon kişi üzerinde denenen Kariyer Eğilim Testi, bireylerin kişilik yansımalarının, ilgilerinin, tutum ve yeteneklerinin belirginleştiği alanlar, ikili ve üçlü kategoriler halinde saptanıyor. Buna bağlı olarak seçebilecekleri en uygun meslekler, kendilerine öneriliyor.

  Test sonucunda RIASEC Modeli ile, Gerçekçi Kariyer Eğilimi, Araştırmacı Kariyer Eğilimi, Artistik Kariyer Eğilimi, Sosyal Kariyer Eğilimi, Girişimci Kariyer Eğilimi, Geleneksel Kariyer Eğilimi saptanan öğrenciler, test sonuçlarına göre uygun meslek kollarına yönlendiriliyor.


  Sinerji’den ‘sunuş eğitimi’


  Sinerji Eğitim ve Yönetim Danışmanlık şirketi etkili sunuş teknikleri eğitimi veriyor. Eğitim kişilerin sunuş yaparken kendilerini daha iyi ifade edebilme ve mesajlarını belli bir süre içinde anlaşılır bir şekilde aktarabilme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Kısa sunuşlarla pratik uygulamalar, konuşmadaki anlaşılırlığı netleştirme çalışması, video çekimiyle durum saptaması ve geri bildirim ve sunuş becerisi testinden oluşuyor. 11-12 Şubat tarihlerinde ParkSa Hilton Oteli'nde düzenlenecek eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Eğitim Dr. Merih Tangün tarafından 9.00- 17.30 saatleri arasında veriliyor. Ücreti 415 milyon TL olarak belirlenmiş. Bilgi için: 0212 288 60 17


  Çince öğrenmek kolaydır


  İstanbul'da Çince eğitim veren tek üniversite olan Fatih Üniversitesi bir basın toplantısı düzenleyerek konu hakkında bilgi verdi. Toplantıda Çin Dili ve Edebiyatı Bülümü'nde verilen akademik eğitimin yanı sıra, Kasım 2001'de açılan Çince kursları hakkında konuşuldu. Çinli öğretim elemanları basın toplantısında özellikle Çince öğrenmenin Türk kamuoyunda yanlış yansıtıldığını vurguladılar. Bilinenin aksine Çince'nin anlaşılabilir ve kolay öğrenilebilir bir dil olduğu belirtildi. Fatih Üniversitesi Çince eğitim programı 230 saatlik temel ve 70 saatlik pratik Çince'yi kapsıyor. Bilgi için: 0212 889 08 10/5060-1021


  Hijyen ve beslenme kültürü


  Sembol İlköğretim Okulu pedagojik yöntemlerle kişilerin 'zeka ve duygusal zeka' gelişmesini hedef alan ve 'öğrenmeyi öğreten' bir eğitim sistemini benimsiyor. Bu kapsamda Sembol eğitim kadrosu öncelikle 'etkili iletişim' ve 'NLP' (Zihinsel Dilbilimi Programı) konulu bir seminere katıldı. NLP uzmanı Turgay Biçer velilerin de katıldığı interaktif bir seminer verildi. Sembol İlköğretim Okulu yönetiminin etkinlik programında 25 Ocak'ta 'hijyen ve beslenme kültürü' konulu konferans yer alıyor. Bilgi için: 0 212 280 99 78.Darüşşafaka’da kayıtlar devam ediyor.
  Babasını kaybeden, ailesinin maddi durumu öğrenimini sürdürmeye yeterli olmayan, 1992 ya da daha sonraki tarihlerde doğan, ilköğretim okulunun üçüncü sınıfını en az iyi derece ile geçmiş olan öğrenciler 21 Haziran Cuma gününe kadar Darüşşafaka'ya başvurabilecekler. Başvuran adaylar 23 Haziran 2002 Pazar günü saat 10.00'da bir sınava alınacaklar. Sınav şu merkezlerde yapılacak: İstanbul Özel Darüşşafaka Lisesi ve İlköğretim Okulu, Ankara Bahçelievler İlköğretim Okulu, İzmir Merkez Halit Bey İlköğretim Okulu, İçel Tevfik Sırrı Gür Lisesi, Diyarbakır Ali Emiri İlköğretim Okulu, Samsun Seyfi Demirsoy İlköğretim Okulu, Erzurum İsmetpaşa İlköğretim Okulu.


  CRM Konferansı


  CRM Institute Turkey, Türkiye'de ilk kez bir konferansta vaka çalışmalarının tartışılacağı bir ortama ev sahipliği yapacak. Kurumların vizyonlarının belirlenmesi ve CRM uygulamalarının müşteri gözüyle değerlendirilmeleri amacıyla 7 Şubat 2002'de 'Ben Müşteriyim' konferansı düzenleniyor. Çırağan Kempinski Oteli'nde gerçekleşecek konferansta CRM konusunun dünyaca ünlü gurusu Vladimir Dimitroff 'Müşteri yönetimi ile kárlılığınızı nasıl artırabilirsiniz?' konusunu işleyecek. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Demir Sabancı ise 'Toplam müşteri değerinin şirket özvarlığı içindeki payı ve müşteri mülkiyetinin önceliklerini' anlatacak. Tam gün sürecek olan konferans kapsamında, Türkiye'de CRM uygulayan şirketler başarılarının sırlarını anlatacak, aldıkları dersleri ve deneyimleri vaka çalışmalarıyla paylaşacak.

  Konferansa katılım koşullarıyla ilgili detaylı bilgiye 0216 327 65 70 nolu telefondan ulaşılabilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı