Gündem Haberleri

  Kısa Kısa Eğitim

  Hürriyet Haber
  24.11.2001 - 12:48 | Son Güncelleme:

  * İletişim müzesi

  İstanbul Üniversitesi´nde Türkiye´nin ilk İletişim Müzesi açılıyor. Kuruluş çalışmaları İ.Ü. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. «Suat Gezgin tarafından yürütülen müze 2001 yılı sonunda fakültenin dekanlık katında açılacak.

  Müzede, Osmanlıca ve latin harflerle yayınlanan gazete ve dergilere ait orijinal örneklerin yanı sıra film projeksiyon, ses kayıt cihazları ve gramofon gibi elektronik aletler de sergilenecek.

  Active Halkla İlişkiler ve Unilever sponsorluğunda gerçekleştirilen çalışmada 170 yıllık geçmişe sahip olan Türk Basını´nın ´ilkleri´ de sergilenecek. İlk Türkçe gazete olan Takvim-i Vekayi, özel sermayeyle kurulan ilk Türk Gazetesi olan Tercüman-ı Ahval, ilk bağımsız mizah dergisi olan Diyojen´in orijinal baskılarının yer alacağı sergide, 50 parçadan oluşan geniş bir fotoğraf makinesi koleksiyonu da sergilenecek.

  * Öğrencilere yardım

  Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından Makedonya´daki Türk çocuklarına yedi tonluk Türkçe kitap ve okul malzemesi yardımı yapıldı. Makedonya´daki tek Türk okulu olan ´Tefeyyüz´için başlatılan kampanyada bin 300 öğrenciye defter, silgi, kalem, gibi kırtasiye malzemeleri yanında, Türkçe hikaye kitapları ve Türk Bayrağı da hediye edildi.

  * Öğretmenlere seminer

  İlköğretim Okulları´ndaki resim öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen `Çocuk, Yaratıcılık ve Yeni Resim Teknikleri'konulu seminer 14 -15 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. İstanbul Taksim Plaza Hotel´de düzenlenen seminerde çocukların da kendilerine özgü eserler üretebilecekleri ve yaratıcılığın sadece üstün yetenekli kişilere ait olmadığı belirtildi.

  * Ateş böceği turu

  Banvit, Eğitim Gönüllüleri Vakfı´nı desteklemek amacıyla özel olarak hazırlanan bir tırı 12 adet bilgisayarla donatarak çocukların hizmetine sunuyor. Ateş böceği adı verilen gezici birimde bilgisayar odasının yanısıra çeşitli oyunların geliştirileceği bir drama odası ve yaşam odası bulunuyor.

  * Miniklere Spor

  Darüşşafaka Çetin Berkman tesisleri 3-5 yaş grubu için mini spor kampı düzenliyor. Program, 26 Kasım-28 Aralık ve 31 Aralık-8 Şubat arasında gerçekleşecek. Kampın bir dönemlik ücreti 350 milyon TL olarak belirlendi. Ayrıntılı bilgi için: 0 212 286 26 76.

  * İTÜ´de kültür merkezi

  İTÜ´de, yeniden yapılanma projesi çerçevesinde inşa ettiği Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) açıldı. İTÜ Ayazağa Kampüsünde bulunan merkezde 440 kişi kapasiteli sinema salonu, 160 metrekarelik konferans salonu ve 180 kişi kapasiteli toplantı salonu bulunuyor.

  * Kuantum eğitimi

  Pozitif Performans Enstitüsü Kuantum Düşünce Tekniği (KDT) seminerleri düzenliyor. İki ana aşamdan oluşan seminerde kişilerin egolarındaki yıpratıcı duygularından kurtularak besleyici duygulara geçmesi hedefleniyor. Seminer, bilinçaltının işleyiş biçimi, gücü, meditasyon teknikleri, obje inceleme, duygu eğitimi gibi başlıklardan oluşuyor. Ayrıntılı bilgi için: 0 216 363 49 55.

  * Avustralya´da eğitim

  Avustralya´da bulunan Kangan Batman College of TAFE, Nothern Melbourne Institute of TAFE ve Sidney West International College İstanbul´da ve İzmir´de Avustralya´da eğitimle ilgli seminer düzenliyor. Seminerlere, Avustralya´da üniversiteye giriş öncesi programları düzenleyen TAFE´nin yanısıra, www.eğitimplus.com ve Avustralya Başkonsolosluğu´da katılacak. Seminerler, 27 Kasım 2001´de İstanbul The Marmara Oteli´de, 28 Kasım 2001´de ise İzmir Hilton Otel´de gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için: 0 212 257 70 50.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı