Ege Haberleri

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Engeller eğitimle aşıldı

  SİMAV: Gülizar Eren İlköğretim Okulu'nun bünyesindeki özel alt sınıfta bu yıl eğitime başlayan zihinsel engelli 7 çocuktan 6'sı okumayı öğrendi. Okul Müdürü Abdurrahman Laçin, eğitimle her türlü engelin aşılabileceği belirtip, ‘‘Bu tür eğitime muhtaç çok sayıda çocuğumuz var. Onları da topluma kazandırmalıyız’’ dedi.

  Özürlü okuluna destek

  BODRUM: Turgutreis'te temeli atılan Engelliler Eğitim Merkezi inşaatı, bağışlarla dört ayda kaba inşaat tamamlandı. Merkezde incelemelerde bulunan Vali Lütfi Yiğenoğlu, ‘‘Siz inşaatı bitirin, biz personel desteği vereceğiz’’ dedi. Okulu yaptıran Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Zırh ise, bina için 300 milyara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

  Okuma yazma sevinci

  AKHİSAR: Halk Eğitimi Merkezi'nin kurslarına katılan 18 bayan, okuma yazma öğrenmenin heyecanını yaşadı. ‘‘Erkeklere mektup yazar’’ düşüncesiyle okula gönderilmediğini belirten bir bayan, ‘‘15 yaşında evlendirdiler’’ dedi. Kurs öğretmeni Emine Ağgez, ‘‘Okuma yazmayı öğrettiğimiz kızlarımız dünyaya yeniden gelmiş gibi sevindi’’ dedi.

  <>

  MANİSA BELEDİYESİ Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri 20 günde 150 bin mevsimlik çiçek fidesi dikecek. Şube Müdürü Zeynep Aksu, aslanağzı, şebboy, süs lahanasının yanı sıra Manisa lalelerinin kent meydanlarını süsleyeceğini söyledi. Müdürlüğün tek tip giyinen elemanları fide dikiminin yanında ağaçları budamayı da sürdürüyor.

  Atatürk büstünü çalan yakalandı

  İZMİR Karabağlar'daki Eserkent İbrahim Kavur İlköğretim Okulu'nun bahçesindeki Atatürk büstünü çaldığı tespit edilen Nihat Ağrıdağı yakalandı. Büst bir arsada bulunurken, 30 yaşındaki Ağrıdağı'nın uzman çavuşluktan ayrıldığı ve dengesiz hareketlerde bulunduğu belirlendi.

  Kutan’ın İzmir ziyareti iptal

  FAZİLET Partisi Genel Başkanı Recai Kutan'ın, İl Teşkilatı'nın Efes Oteli'nde düzenlediği iftar yemeğine de katılacağı İzmir ziyareti iptal edildi. İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Kutan'ın Ankara'daki kötü hava koşulları nedeniyle İzmir'e gelemediğini açıkladı.

  Demet Kipa’da kaset imzaladı

  SON albümü ‘‘Demet’’ ile fırtına gibi esen Pop’un güçlü sesi Demet Sağıroğlu, yeni imajıyla geldiği İzmir’de, Çiğli KİPA'da hayranlarıyla buluştu, kasetlerini imzaladı, söyleşi yaptı. Bu arada, KİPA Çiğli, Bornova ve Gaziemir mağazalarına gidenler suni kar yağdırma makinesi sayesinde kar altında alışveriş keyfini yaşadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı