Ege Haberleri

EGE

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  Bodrum’a kültür merkezi

  BODRUM'un Ortakent beldesindeki Özel Marmara Koleji bünyesinde ‘‘Halikarnassos Kültür Merkezi’’ kuruldu. Tiyatro, konser salonu ve 250 metrekarelik sanat galerisi bulunan merkez, 15 Aralık'ta, Bodrum'da yaşayan ressamlar Ali Atmaca, Birol Kutadgu, Defne İşcen, Müfit Karzek, Ümit Nalbantoğlu, Volkan Coşkun ve Yavuz Tanyeli'nin karma sergisiyle kapılarını sanatseverlere açacak. Okul Müdürü Ömer Çekmeceligil ile Sanat Danışmanı Zerrin Karpat, kültürel ve sanatsal etkinliklere evsahipliği yapacaklarını söyledi.

  Bandrol uyarısı

  DENİZLİ Kültür Müdürlüğü, bandrolsüz CD ve kaset satan işyerleri ile yayınlayan radyo ve televizyonları son kez uyardı. Bilgisayar oyunları, film, ses ve video kaset satıcılarının yılbaşından itibaren sıkça denetleneceğini kaydeden İl Kültür Müdürü Ahmet Daldaban, korsan CD ve kaset satan, yayınlayan işyeri sahipleri hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na muhalefetten 3 aydan 1 yıla kadar hapis ve 300-600 milyon lira arası para cezası uygulanacağını belirtti.

  Diyaliz müjdesi

  İZMİR'de çalışan Demircili Avukat Haluk Gençtuğ, Devlet Hastanesi'ne diyaliz makinesi bağışladı. Böylelikle Demirci Devlet Hastanesi'ndeki diyaliz makinesi sayısı 7'ye yükselirken, yöredeki böbrek hastalarının artık büyük kentlere gitmekten kurtulduğu belirtildi. Başhekim Dr. İhsan Kaya, tıbbi donanım yönünden güçlendiklerini ancak uzman doktor sıkıntısı çekildiğini belirtti, ‘‘Araç gereç eksikliğini gidermede olduğu gibi doktor açığının kapatılması için de ilçedeki her kurumu, bireyi dayanışmaya çağırıyorum’’ dedi.

  Ersümer 7 törende

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, cumartesi günü Çanakkale'ye gelecek, Lapseki Kaymakamlığı'nı ziyaret edecek. Ersümer daha sonra İsmail Baykurt İlköğretim Okulu, Kavak'ta Atatürk Anıtı, içmesuyu tesisi, belediye binası ve Lapseki İskelesi açılış törenlerine katılacak. Gelibolu ve Eceabat'a da gidecek olan Ersümer pazar günü de Akçapınar İlköğretim Okulu temelini atacak, Kalafat Köyü'nde köprü açılışına katılacak.

  Topçunun iş kazası

  KINIK Belediyesi'nin Ramazan topçusu, geçici işçi Hasan Kumkaya, önceki sabah sahurda Delez Tepesi'ne çıktı. Kumkaya, imsak zamanı, çukurdaki topun fitilini ateşledi. Uzaklaşmak isteyen Kumkaya, çiğden ıslanan zeminde ayağı kayınca topun önüne yuvarlandı. Bu sırada top ateş aldı, Kumkaya sağ ayak bileğinden yaralandı, yakında oturup sesini duyanların çabasıyla Bergama Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 30 yaşındaki Kumkaya, EÜ Hastanesi'nde götürüldü, kırılan bileğinden ameliyat olacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı